Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Vedení města s vedoucími odborů prezentovalo dosažené výsledky

obhajmpVedoucí pracovníci Městského úřadu v Litoměřicích společně s vedením města včera před představiteli Národní sítě Zdravých měst, zástupci ministerstev a členů hodnotitelských komisí prokazovali, zda bylo město Litoměřice oprávněně na konci loňského roku zařazeno do nejvyšší kategorie A Místní agendy 21 (MA21), jež je výrazem vysoké kvality veřejné správy. Respektive zda průběžně plní doporučení a podněty, které mu při zařazení do nejvyšší kategorie kvality byly uděleny.

Loni město prošlo náročným, několik měsíců trvajícím auditem. Týkal se deseti oblastí udržitelného rozvoje, jako je například územní rozvoj, doprava, školství a kultura, sociální oblast apod. Osm oblastí získalo od oponentního týmu hodnocení „splňuje bez podmínek“, oblast globální odpovědnosti byla dokonce označena za „excelentní“. Pouze témata Místní ekonomika a podnikání a Životní prostředí získala „splňuje s podmínkami“. Audit obdobného rozsahu se bude opakovat až v roce 2018. Nyní však přijel do Litoměřic tým hodnotitelů zjistit, zda jsou doporučení průběžně realizována a zda úřad pracuje systematicky, a to s využitím analýz, strategických plánů apod.

Jedno z doporučení se například týkalo zrychlení postupu při hledání cest využití tzv. brownfields (nevyužívaných ploch určených k dalšímu rozvoji), nebo většího zapojení veřejnosti do diskuse. „S veřejností jsme v předstihu podrobně diskutovali plánovanou revitalizaci pokratického sídliště a její připomínky do projektu zapracovali. K instalaci lanové dráhy na úpatí Mostné hoře došlo na přání veřejnosti v rámci tzv. participativního rozpočtování. Hostili jsme také mezinárodní konferenci k územnímu plánování, uspořádali veřejnou diskusi s podnikateli a vytvořili i čtyřminutový film o Litoměřicích, jehož součástí je kromě jiného i propagace brownfields. Prvně bude promítnut na veletrhu v Mnichově,“ prezentovala některé z letos uskutečněných akcí vedoucí odboru územního rozvoje Venuše Brunclíková. Obdobným způsobem přistupovali ve svých prezentacích k připomínkám a podnětům hodnotitelů i další vedoucí odborů společně s vedením města.

„Zda jsme v obhajobě své práce uspěli, se dozvíme na začátku prosince na konferenci Národní sítě Zdravých měst v Praze,“ informoval politik Zdravého města Litoměřice Petr Hermann.

 

Práci úřadu obhajovali vedoucí odborů společně s vedením města. O novinkách souvisejících se správou věcí veřejných hovořil tajemník úřadu Milan Čigáš. 

obhajvp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Vedoucí živnostenského úřadu Marcela Škrancová prezentuje oblast podnikání.

obhajvp2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hodnotitele zastupovali představitelé Národní sítě Zdravých měst, zástupci ministerstev a odborníci v různých oblastech.

obhajvp3


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu