Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Diskotéka Luna

Vedení města řeší hluk a nepořádek kolem Luny

Na rušení nočního klidu, nepořádek a hluk po víkendových diskotékách v Luně si stěžují obyvatelé přilehlého sídliště. A jak se ukazuje, právem. Negativně se i v tomto případě podepsal protikuřácký zákon, který kuřáky vyhnal před provozovny.

Problém je o to větší v případě, že nejde o restauraci s pevně stanovenou otevírací dobou, ale o zábavný podnik končící svůj provoz nad ránem.

„Nechť se mladí baví, ale aby devastovali sídliště a rušili noční klid, to se nám vážně nelíbí. Žije zde spousta rodin s malými dětmi a pracující lidé. Hluk je zde do sedmi, osmi hodin do rána, a tedy o nějakém odpočinku o víkendu se nám může jen zdát,“ stojí mj. ve stížnosti adresované vedení města Lenkou Trestrovou, k níž se podpisem připojila více než stovka zdejších obyvatel.

Nepříznivý stav potvrzuje i velitel městské policie Ivan Králik. „Je-li nějaký problém, vyrážíme. Ale když problémoví jedinci zpozorují hlídku, začnou se chovat slušně. A obyvatelé dané lokality, kteří i třeba hlídku sami přivolali, nejsou ochotni proti pachatelům přestupku svědčit. Pak jsou strážníci bezmocní,“ popisuje stav velitel a dodává, že jen co hlídka odjede, problém se vrátí znovu.

Autoři stížnosti navrhují upravit provozní dobu podniku nebo úplně zrušit provozovnu. K tomu však nemá město ani městský úřad pravomoc. „Právní předpisy České republiky délku provozní doby nijak neomezují. Může být non-stop. Město však může omezit provozní dobu jednotlivých provozoven, resp. provozoven v určené lokalitě (ohraničené např. ulicemi), prostřednictvím vyhlášky schválené zastupitelstvem. Musí být pak ale připraveno svůj postoj obhájit před Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže,“ uvádí vedoucí kanceláře starosty a tajemníka Martina Skoková.

„K vydání takové vyhlášky bychom přistoupili až v nejzazším případě. Poznamenalo by to totiž živnosti celé řady lidí žijících a podnikajících ve městě a negativně dopadlo i na návštěvnost Litoměřic. Na druhou stranu nikdo nemá právo podnikat na úkor kvality života zde žijících lidí, to si musí každý podnikatel uvědomit,“ říká místostarosta Karel Krejza, který na radnici pozval majitele objektu a zároveň provozovatele diskotéky Luna, jimiž jsou manželé Drahotovi. „Jsou si problému vědomi a chtějí jej řešit. Město jim bude maximálně nápomocno,“ zhodnotil místostarosta Krejza průběh schůzky.

Jejím výsledkem je dohoda, že majitel objektu učiní veškeré kroky k tomu, aby vybudoval kuřárnu přiléhající k hlavnímu vstupu. Kuřáci, kteří postávají před Lunou a kolem nichž se shlukují další osoby, z nichž mnohé ani nejsou návštěvníky podniku, pak nebudou mít důvod vycházet z podniku ven. „Pokud tak přesto učiní, přestřihneme jim pásku opravňující k návratu. Oni si pak rozmyslí přijít o peníze investované do nákupu vstupenky,“ poukazuje na výhody navrženého řešení Martin Drahota. Zároveň s tím posílí ostrahu objektu a zintenzivní úklid v jeho okolí po ukončení diskotéky. Dění kolem Luny budou monitorovat hned dvě kamery městské policie, s níž bude pořadatelská služba v intenzivnějším kontaktu. A to tak, aby jejich prostřednictvím strážníci dohlédli na většinu rizikových zákoutí.  

Co se týče předzahrádky podniku, tak zde jsou provozovatel baru i jednotliví hosté povinni dodržovat dobu nočního klidu od dvacáté druhé do šesté hodiny ranní.

„Obdobné problémy se s různou mírou intenzity čas od času opakují i v jiných částech města. Vyzývám proto provozovatele restaurací a nočních podniků, aby chování svých hostů co nejvíce korigovali tak, aby město nemuselo přistoupit k radikálnějšímu řešení,“ vzkazuje starosta Ladislav Chlupáč. 

Text a foto: Eva Břeňová


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu