Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Doktor Balcar a místostarostka

Vedení města poděkovalo doktoru Balcarovi za celoživotní práci

V přátelské atmosféře se neslo setkání vedení města s lékařem Janem Balcarem na litoměřické radnici. Starosta Radek Löwy společně s místostarostkou a místostarosty mu poděkovali za jeho celoživotní práci v oblasti pediatrie, imunologie a alergologie.

„Považujeme vás za významného občana a vynikajícího lékaře. Za všechno, co jste ve svém životě vykonal, vám velmi děkujeme,“ vyjádřila slova díků místostarostka Alena Rožcová. Na památku předalo vedení města Janu Balcarovi mimo jiné publikaci Dějiny města Litoměřic, tričko s logem města či dárkový koš. Poděkovat mu přišla také vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Renáta Jurková a ředitelka Centra Srdíčko Ivana Humlová.

Jan Balcar při srdečném rozhovoru vzpomínal na své pracovní začátky na dětském oddělní v litoměřické nemocnici, kam v sedmdesátých letech po studiích nastoupil. Od roku 1993 až do roku 2015 provozoval svou soukromou praxi v oborech alergologie, imunologie a pediatrie a věnoval se také přednášení či pedagogice. 

„Tehdejší primářka našeho oddělení mi dala jednu důležitou radu, kterou jsem se pak celý profesní život řídil: Chovej se k dětem tak, jako by každé z nich bylo tvoje vlastní,“ vyprávěl s tím, že se vždy snažil, aby jeho malí pacienti dostali tu nejlepší péči, kterou jim se svou kvalifikací a vybavením v ordinaci mohl poskytnout.

O tom, že mu zdraví nejmenších nebylo lhostejné, svědčí i fakt, že v Litoměřicích už v devadesátých letech založil první dechový stacionář pro chronicky nemocné děti. Patří také mezi zakladatele dechového stacionáře, jež spadá pod Centrum Srdíčko v Revoluční ulici, kde ještě v loňském roce působil.

„Dveřmi alergologické ordinace pana doktora Balcara prošlo několik generací dětských pacientů, dá se říci, že v Litoměřicích není rodiny, která by u pana doktora nehledala pomoc. Vím, že jeho pacienti na něj vzpomínají s vděčností a úctou,“ dodala místostarostka Alena Rožcová.

V současné době sedmdesátiletému Janu Balcarovi vážné zdravotní problémy už nedovolují pracovat. Rád ale vzpomíná zejména na ozdravné pobyty u moře, jichž pro nemocné děti uspořádal během posledních čtyřiceti let desítky.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu