Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Vedení města v Klokánku

Vedení města navštívilo litoměřický Klokánek

Co dítě, to smutný osud. O tom se přesvědčilo vedení města při středeční návštěvě litoměřického Klokánku. V zařízení, které slouží jako dočasný azyl pro znevýhodněné děti, jež z různých důvodů nemohou být ve svých rodinách, přijala starostu Radka Löwyho, místostarostku Alenu Rožcovou a místostarostu Petra Panaše ředitelka Ivana Prudičová.

„Máme tu například pětiletou dívku, která strávila svůj dosavadní život jen u počítače. Nechodí, je na plenách a odříkává jen anglické fráze, které zná z těch počítačových her,“ nastínila ředitelka na úvod situaci jednoho z nedávno přijatých dětí.

Klokánek v Litoměřicích funguje od roku 2007. V zařízení jsou čtyři byty, přičemž v každém mohou být při plné kapacitě čtyři děti. O ty se v týdenních cyklech nepřetržitě starají dvě tety. S dětmi se učí, chodí na procházky, vaří jim a doprovázejí je i k lékařům. 

„Přišli jsme se seznámit s fungováním Klokánku a poděkovat paní ředitelce za její dlouholetou práci. Město chce i nadále pokračovat v podpoře zařízení, která spočívá například v každoročním dvousettisícovém příspěvku,“ ujistila místostarostka Alena Rožcová, jež má v gesci sociální věci a zdravotnictví. Významnou pomocí je i skutečnost, že za pronájem objektu, v němž Klokánek sídlí, platí městu symbolickou korunu.

Klokánek dětem namísto ústavní výchovy poskytuje přechodnou rodinnou péči na dobu, dokud se nemohou vrátit zpět do své rodiny, nebo dokud pro ně není nalezena trvalá náhradní péče. Děti mohou v zařízení strávit maximálně půl roku.

„Činnost Klokánku vhodným způsobem doplňuje sociální služby poskytované občanům města. S Klokánkem máme nadstandardní spolupráci, a i v těch nejsložitějších záležitostech se nám vždy podařilo najít cestu, jak pomoci dětem, jež se dostaly do těžké životní situace," doplnila vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích Renáta Jurková, která se návštěvy rovněž účastnila.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu