Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Večer na hradě patřil hlavně bubeníkům

spolecny koncert zus a tk 2 maleVečer plný rytmů zažili v úterý v sále litoměřického hradu návštěvníci společného koncertu Základní umělecké školy Litoměřice  a teplické konzervatoře.  Muzikantský um při něm předvedli především žáci a studenti, kteří se v těchto školách učí na bicí nástroje.  Repertoár byl široký - od lidovek i klasiky až po moderní rockově i jazzově pojaté skladby.  A tak početné publikum mohlo tleskat  do rytmu třeba lidovek,  Smetanova Obkročáku, Offenbachova Kankánu,  Weiijmansova Tanga až po žhavou 'latinu'. V závěru si pak všichni zabubnovali společnou skladbu, připravenou litoměřickými pedagogy.

"Prvotní myšlenka vzešla od našich učitelů Ivety Cendrové a Pavla Šimberského, kteří se domluvili s vedením konzervatoře na spolupráci, určili termín a vše i připravili,"  přibližuje vznik akce ředitelka litoměřické ZUŠ Dominika Valešková.  Podle ní je přínos v tom, že žáci ZUŠ vidí kam, až to mohou ve studiu dotáhnout.

Terezu Noskovou, která vede oddělení bicích nástrojů na teplické konzervatoři,  uchvátila atmosféra koncertu i jeho úroveň a organizace.  Pro spolupráci se základními uměleckými školami se konzervatoř rozhodla už loni. "Pro nás je to přínosné i v tom, že se představíme i v jiných městech mimo Teplice. Zároveň si také otipneme naše případné budoucí studenty,"  říká pedagožka a dodává, že  Litoměřice byly po Lovosicích druhým místem, kde se společná akce uskutečnila.

Inspiraci právě lovosickým koncertem přiznává Iveta Cendrová, která studuje na konzervatoři a zároveň už učí na litoměřické škole. "Oslovila jsem svou paní učitelku (Noskovou), určili jsme termín a pak už následovalo vše, co k přípravě takové akce patří,"  podotýká Iveta. Pavel Šimberský přidal svoje zkušenosti nejen hudební, ale i technickoorganizační. Naštěstí sál na hradě v Litoměřicích má dobrou akustiku, takže stačila jen menší aparatura. Žáci - hráči na bicí nástroje to podle něj mají složitější. "V paneláku se moc cvičit nedá, každý je hned vyžene. A tak chodí hrát do školy."

Úterní koncert  byl dalším příspěvkem litoměřické ZUŠ ke kulturnímu dění ve městě.  Připomeňme např. vydařené akce v závěru minulého roku včetně Vánočního symfonického koncertu a Rybovy České mše vánoční.

Autorem článku i fotografií je Miroslav Zimmer


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu