Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Školní dílny

Ve školách probíhají o prázdninách zejména opravy rozvodů

Opravy drobných havárií, kanalizací, rozvodů nebo neutěšeného stavu soklu na hlavní budově základní umělecké školy. To je hlavní náplň prázdninových prací probíhajících v litoměřických školách a školkách.

„Velké rekonstrukce byly na objektech škol a školek dokončeny. Mají nové kabáty i rozšířené a modernizované zázemí pro vlastní výuku. Teď se věnujeme zejména opravám rozvodů, tedy akcím, které nejsou na první pohled vidět, ale jsou potřebné a finančně nákladné,“ sdělila Andrea Křížová, vedoucí Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče na Městském úřadu v Litoměřicích.

Z velkých akcí byla za 27 milionů korun dokončena rekonstrukce půdní vestavby, pěti odborných učeben a bezbariérového přístupu na Masarykově ZŠ, dále proběhla rekonstrukce učebny přírodních věd a vybudování nových dílen na ZŠ Na Valech, novotou září i nové dílny, školní cvičná kuchyně a učebna chemie na ZŠ Havlíčkova či jazyková laboratoř na ZŠ Ladova.

V současné době probíhá další etapa výměny osvětlení na ZŠ Havlíčkova a Ladova, a to kvůli hygienickým normám a úspoře energií. Na ZŠ Ladova se také dokončuje výměna rozvodů vody. „Výhledově bychom rádi opravili topný kanál ve sportovní hale ZŠ U Stadionu a stále pracujeme na získání vhodného dotačního titulu potřebného k přestěhování základní umělecké školy ze současných prostor u pokratických závor do budovy bývalé vojenské správy v ulici 5. května,“ nastínila další plány Andrea Křížová.

V mateřských školách se letos investuje především do ICT vybavení, aby byly schopny zajistit výuku na kvalitních počítačích a softwarech, a to prezenčně i případně distančně, pokud by to epidemická situace vyžadovala. Pokračuje pouze vloni zahájená rekonstrukce elektroinstalace a osvětlení v MŠ Stránského. „Fasády, okna, zateplení i interiéry jsou v mateřinkách v pořádku. Do budoucna plánujeme další kolo revitalizace zahrádek,“ uzavřela Andrea Křížová.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu