Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Vánoční strom bude letos bohatě nazdoben

strommpVánoční strom na Mírovém náměstí v Litoměřicích bude letos krásnější. Vedení Technických služeb města (TSM) totiž investovalo 100 tisíc korun do nákupu dalších vánočních ozdob. Ty stávající doplní 80 velkých stříbrných koulí a 60 padajících krápníků, aby symbol Vánoc vynikal nejen večer, ale i během dne.

„Naopak letos nebude ozdoben kostel Všech svatých, jak jsme tomu byli zvyklí v předchozích letech. Rozzáří ho pouze kometa. „Svítící řetězy, představující nejdelší „ledkopád“ v Evropě, totiž jsou již poškozené a do jejich opravy budeme investovat až v příštím roce. Letos dostal přednost vánoční strom,“ vysvětlil ředitel TSM Ivo Elman. Na rozdíl od věže kostela se opět rozsvítí ulice Mezibraní, Kocanda, Valy, Masarykova, 5. května, Novobranská, Lidická, Malá a Velká Dominikánská, Mírové náměstí a Dlouhá ulice. Bez výzdoby letos zůstane Tyršův most, jehož rekonstrukce má v prosinci vrcholit.

I v letošním roce chystají Městská kulturní zařízení Litoměřice slavnostní rozsvícení vánočního stromu, a to již 29. listopadu, tedy o první adventní neděli. Program začne ve 14 hodin. „Těšit se můžeme na vystoupení pěvecky nadaných dětí ze ZUŠ, Sváťovo dividlo, taneční vystoupení DMC revolution, vánoční pohádky, vystoupení Pánů kluků, ale i ohňovou show. Program uzavře Rosťa Pechoušek,“ informovala ředitelka MKZ Věra Kmoníčková. Odpoledne zpestří andělé na chůdách, jízdy na velbloudech a konících, chybět nebudou ani zvířátka k pomazlení, soutěže o ceny a řada stánků s občerstvením i vánočně laděným zbožím.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu