Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Nadílka v azylu

Vánoční nadílka od vedení města potěšila děti i maminky v azylovém bydlení

Ani v předvánočním čase město Litoměřice nezapomíná na ty, kteří to v životě nemají jednoduché. Patří mezi ně i maminky s dětmi z azylového bydlení v Liškově ulici, které provozuje litoměřická Diakonie.

Vedení města se proto ve středu odpoledne zhostilo role „Ježíška“ a přišlo obyvatelům Domova pro matky s dětmi popřát nejen krásné svátky a šťastný nový rok, ale také je potěšit dárky. Ty pro děti v podobě vánočních skřítků, sladkostí a dalších drobností, předali dětem starosta Litoměřic Radek Löwy spolu s místostarostou Petrem Panašem.

„Chtěl bych vám popřát, pokud možno klidné svátky. Užijte si je se svými dětmi a šťastně vykročte do nového roku,“ popřál starosta přítomným maminkám.

I ty se mohly těšit z nadílky v podobě poukázek na nákup do drogerie. Maminkám je předala místostarostka Alena Rožcová.

„Přeji vám, abyste prožily svátky společně a co nejdříve našly životní jistotu. Do budoucna bude všechno určitě lepší,“ vyjádřila jim podporu místostarostka.

Jak připomněla vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Renáta Jurková, v adventním období město nezapomnělo ani na další lidi v tísni a sociálně potřebné.

„Drobnou nadílku jsme rozvezli také do různých pobytových zařízení, do azylového domu a také do Klokánku,“ poznamenala Renata Jurková, která se během vánočních svátků chystá už tradičně navštívit osamělé seniory v Domově na Dómském pahorku.

Domov pro matky s dětmi v Liškově ulici poskytuje azylové ubytování matkám s nezaopatřenými dětmi, případně těhotným ženám, které se ocitly v obtížné životní situaci spojené se ztrátou bydlení. Po dobu zpravidla nepřevyšující jeden rok nabízí přechodné ubytování s podpůrným sociálním programem, který ženy vede ke zlepšení nepříznivé sociální situace. V současné době tam žije osm maminek a třináct dětí.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu