Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Kultura v prosinci

Vánočně laděný prosinec potěšil tisíce návštěvníků

Tradiční rozsvícení vánočního stromu, trhy trvající čtrnáct dní, soutěže, zdobení stromečků, fotokoutek v novém vizuálu nebo Ježíškova pošta. Takové byly Vánoce na Mírovém náměstí organizované Městskými kulturními zařízeními (MKZ) Litoměřice. K vánoční náladě přispěla také v Kulturním a konferenčním centru vánoční show Janka Ledeckého či adventní jarmark na hradě.

„Po loňské pauze, kdy se kvůli vládnímu nařízení nesměly konat vánoční trhy, jsme se na ty letošní o to více těšili. Probíhaly od 9. do 23. prosince a po celou dobu jejich konání na Mírovém náměstí panovala vánoční nálada. Přesně tak, jak to má být,“ hodnotí průběh nejkrásnějšího období roku ředitelka MKZ Michaela Mokrá.

Vánoční trhy zpestřil svým vystoupením například zpěvák Josef Vágner, Podřipský žesťový kvintet, Rosťa Pechoušek, 4TETy, kapela Voice a další. O zakončení trhů se postarala Zuzana Stirská a Fine Gospel Time2. Zazpíval dětský sbor Barvičky, chlapecký sbor Kocouři a zatančily Funky Dangers a DMC Revolution. Nechyběly ani pohádky pro děti, již tradiční Ježíškova pošta a vánoční kvíz, jehož hlavní cenou byl dárkový poukaz v hodnotě deset tisíc korun.

Vánoční atmosféra ovlivnila i dění v Kulturním a konferenčním centru. Na začátku prosince se uskutečnil věneček, který zakončil podzimní taneční kurzy, na které již v lednu naváží taneční kurzy pro pokročilé. Adventní atmosféru podtrhnul vyprodaný koncert Janka Ledeckého, který zahrál a zazpíval za doprovodu smyčcového kvarteta Nostitz Quartet. Diváci jeho výkon ocenili dlouhým potleskem vestoje.

kulturni centrum

V prostorách hradu zase proběhl 3. prosince oblíbený adventní jarmark, který byl pro stovky návštěvníků příležitostí ke koupi rukodělných výrobků, cukroví, bylinných sirupů, čajů či jiných vánočně laděných dárků. Jarmark i letos zpestřilo několik vystoupení v podání žáků Základní umělecké školy Litoměřice.

Velký úspěch z hlediska návštěvnosti zaznamenalo v prosinci Kino Máj, do kterého dorazilo téměř šest tisíc lidí. Vysoké návštěvnosti pomohl dlouho očekávaný druhý díl filmu Avatar, který z hlediska tržeb trhá rekordy. Na další filmovou lahůdku se můžeme těšit již v lednu, kdy vstoupí do kina česká komedie Přání k narozeninám.

Rok 2022 byl výjimečný i pro Divadlo Karla Hynka Máchy, nejstarší kamenné divadlo v Čechách. Oslavilo 200 let od založení a celý rok se tak logicky nesl v duchu tohoto významného výročí. Prostory divadla navštívilo přibližně osm tisíc návštěvníků, uskutečnilo se dvacet jedna večerních představení, třicet tři dětských představení, několik výstav a koncertů. Posledním představením roku 2022 byl Kaktusový květ, který oslavy důstojně zakončil. Nyní se můžeme těšit 17. ledna na první večerní představení roku 2023, a to komedii Smích zakázán v podání divadelního spolku Z.L.O.M.vaz! s Lucií Zedníčkovou, Annou Kulovanou a Liborem Jeníkem.

„V tuto chvíli již intenzivně pracujeme na kalendáři akcí pro rok 2023, přičemž chystáme řadu novinek, včetně Mezinárodního pivního festivalu na Zahradě Čech,“ prozradila ředitelka MKZ Michaela Mokrá.

Autor: Aneta Břeňová, MKZ Litoměřice


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu