Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

vánoční ozdoba

Vánoce v Litoměřicích oslaví živý betlém i žesťový orchestr

Vánoční oslavy letos v Litoměřicích probíhají v komornějším duchu. Je tomu tak z důvodu vládních protiepidemických opatření. I přesto se však uskutečnilo několik vánočních událostí, mezi nimi například prosincové farmářské a řemeslné trhy na Tržnici Felixe Holzmanna, zimní jarmark v litoměřickém hradu, na vánočně vyzdobeném Mírovém náměstí proběhla také soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček. Oslavy vrcholí 23. prosince „vánočním troubením“ i živým betlémem.

„V tomto roce se většina z nás těšila na řadu vánočních událostí, které jsme si nemohli vychutnat v roce 2020. Těsně před zahájením adventních a vánočních trhů jsme se však museli s nadějí, že si Vánoce vychutnáme naplno, náhle rozloučit. Tato skutečnost v nás mohla vyvolat vlnu rozhořčení. Dnes ale vidíme, že Vánoce nejsou jen o vánočních trzích, koncertech. Ty letošní nás vracejí zpět k tradicím, do rodinného kruhu. Dovolují nám zpomalit a uvědomit si skutečné kouzlo Vánoc,“ připomněl starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč.

Před Štědrým dnem, tedy 23. prosince, lze pravou vánoční atmosféru zažít v Litoměřicích ještě na dvou událostech. Od 14 do 17 hodin oživí Dómské náměstí živý betlém. Doplní jej vánoční koledy, mluvené slovo, litoměřičtí skauti přinesou betlémské světlo. Od 15 hodin se Mírovým náměstím rozezní „vánoční troubení“. Koledy a písně přednese Podřipský žesťový kvintet.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu