Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Vandalové ničí závlahové systémy

vak1mpÚdržba travnatých ploch v Litoměřicích je v horkých letních dnech náročná. Přesto se najdou vandalové, kteří situaci dále zhoršují. Například opravené postřikovače automatického závlahového systému v parku Václava Havla byly opět ukopnuty. Stejně tak neznámý pachatel úmyslně zničil vak, který byl nedávno instalován u jednoho z nově vysazených stromků.

„Je to smutné,“ pozastavuje se nad chováním vandalů vedoucí odboru životního prostředí městského úřadu Pavel Gryndler, podle něhož tak přichází vniveč iniciativa města směřovaná k zintenzivnění péče o městskou zeleň v horkých letních dnech. Prodloužena byla doba, kdy dochází k automatické závlaze travnatých ploch v parku Václava Havla, v Jiráskových sadech, na kruhovém objezdu na Kocandě, na Kapucínském náměstí a na Dómském pahorku.

 Technické služby města Litoměřice navýšily směny pracovníků na 12 hodin. „Zaměřujeme se právě na městskou zeleň a kropení ulic, čímž zvlhčujeme vzduch a snižujeme prašnost,“ informoval ředitel TSM Ivo Elman. Starosta Ladislav Chlupáč požádal v této souvislosti o pomoc i litoměřické dobrovolné hasiče.

Město dále připravuje projekty na využití dešťové vody. Kromě toho se chystá vyhloubit vrty, pomocí nichž zajistí automatické zavlažování například v okolí ulice Mezibraní. Zpracováván je i projekt na vyhloubení nového vrtu sloužícího pro potřeby koupaliště na Písečném ostrově.

Text pod foto: K nově vysazeným stromům v ulici 5. května byly instalovány zavlažovací vaky. Díky speciální propustné vrstvě na spodní části se voda uvolňuje postupně až ke kořenům. Vaky se osvědčily a instalovány budou i na dalších místech. . Foto Eva Břeňová


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu