Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

covid

Vakcinace se není třeba bát. Město seniorům pomůže

Ministrem zdravotnictví avizované očkování vyvolalo již nyní mezi nejstaršími seniory řadu obav a otázek. Již 15. ledna totiž má být spuštěn registrační systém pro očkování proti covidu-19 nejen pro zdravotníky pečující o nakažené, ale i pro lidi nad 80 let.

A právě oni se obávají elektronické registrace, jak svědčí některé již zaznamenané dotazy. „Chápeme to a našim seniorům, kteří žijí osamoceně a nemají se na koho obrátit, bude město v maximální možné míře nápomocno,“ ujistil místostarosta Karel Krejza. Na mysli má pomoc s on-line registrací, případně zajištění dopravy na očkování, pokud se tak bude dít v očkovacích centrech.

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví ve spolupráci s Farní charitou má již z první vlny nákazy přehled o osamoceně žijících nejstarších seniorech, kteří by pomoc mohli uvítat. I nadále pro ně funguje telefonní linka, kde lze získat odpovědi na dotazy, které je trápí, případně žádat o pomoc (416 916 226, 416 916 125). Loni na jaře právě jim byly v době nejistoty z budoucího vývoje distribuovány krizové potravinové balíčky, fungovaly krizové seniorské linky, stejně jako spolupráce s dobrovolníky zajišťujícími vyzvedávání léků, nákupy či venčení psů.

V tuto chvíli však nejen litoměřický krizový štáb podrobnější informace k očkování nemá. Jak vyplynulo z videokonference s krajským krizovým štábem, na způsobu organizace plošné vakcinace a stanovení míst, kde se tak bude dít, Ústecký kraj ve spolupráci s Krajskou zdravotní intenzivně pracuje. Jsou to totiž právě kraje, které byly tímto úkolem pověřeny.

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu