Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

V září bude zahájena první etapa regenerace pokratického sídliště

Přání obyvatel litoměřického sídliště Pokratice týkající se zkulturnění zdejšího prostředí bude vyslyšeno. Město totiž získalo dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj na první etapu regenerace horní části Litoměřic. V těchto dnech probíhá soutěž na dodavatele prací. Jde o zakázku malého rozsahu, kdy se náklady mají pohybovat zhruba kolem šesti milionů korun. První etapa prací, které začnou již v září a ukončeny budou do konce tohoto roku, se dotkne především okolí Pokratického potoka s návaznými veřejnými prostory a pěší trasy za objekty ulice Alfonse Muchy. Zásadní opravy se dočká lávka u teplovodu tak, aby zde bez problémů mohly projet i maminky s kočárky. Dětem nepochybně udělají radost nové herní prvky v prostoru bývalého hřiště. „Půjde o velká gumová zvířata, která známe ze zoologických zahrad. Takové herní prvky v Litoměřicích ještě nemáme,“ upozornila na novinku vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková. Součástí projektu je i instalace nového mobiliáře, úpravy stávajících komunikací a výsadba zeleně.

„Rádi bychom, aby regenerace panelového sídliště Pokratice pokračovala realizací dalších pěti naplánovaných etap. Ministerstvo pro místní rozvoj totiž avizovalo, že program podpory bydlení, jehož součástí je podpora regenerace panelových sídlišť, má pokračovat i v následujících letech,“ ujistil místostarosta Václav Červín.

Druhá etapa prací se přitom týká ulice U Potoka, třetí řeší dopravu a parkování na území obsažené v první a druhé etapě, čtvrtá etapa zahrnuje regeneraci části ulic U Kapličky, Kubínova, Na Výsluní, opravu hřiště apod. V páté etapě mají přijít na řadu ulice Ladova a A. Muchy, včetně řešení dopravy a parkování, v závěrečné etapě pak ulice Janáčkova a dokončení ulice A. Muchy.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu