Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

V soutěži o ekologického oskara skončily Litoměřice druhé

mestompV pražském Karlíně byli 5. října oceněni autoři desítky nejlepších tuzemských ekologických projektů. Město Litoměřice se z celkem 307 projektů z celé České republiky probojovalo do finále v kategorii obcí. Zde ji však ve veřejném hlasování předstihla obec Haňovice na Hané, která se zároveň stala celkovým vítězem 8. ročníku soutěže E.ON Energy Globe, jehož slavnostní večer v sobotu 8. října přenášela i Český televize. Obec Haňovice uskutečnila komplexní projekt výstavby bioplynové stanice, která poskytuje obnovitelnou tepelnou i elektrickou energii. Tepelná energie kromě vytápění obecních objektů bude využívána i v podobě odpadního tepla pro pěstování lokální zeleniny ve sklenících a poskytne tak 35 nových pracovních míst. „Z těchto důvodů má její projekt mnohem širší dopad na místní komunitu, než koncepční nástroj města Litoměřice v podobě Fondu úspor, a získal tak oprávněně větší počet hlasů. Z výsledku zklamaní nejsme, protože již finálové umístění je pro Litoměřice poctou oceňující dosažené výsledky,“ konstatoval místostarosta Karel Krejza, který byl společně s energetickým manažerem Jaroslavem Klusákem vyhlášení výsledků v Karlíně přítomen.


Na ekologického oskara byly Litoměřice nominovány za Fond úspor energie, který finance na svůj provoz získává z již realizovaných úspor energie. Tím v minimální možné míře zatěžuje rozpočet města. Ušetřené peníze jsou navíc rozděleny tak, aby z úspory těžily i městské organizace, které úspor dosáhly, čímž je město k energeticky efektivnímu provozu motivuje.


Soutěž E.ON Energy Globe je nejvýznamnější české ocenění v oblasti ekologie. Jedná se o mezinárodní soutěž (Energy Globe Award), kterou v České republice již od roku 2008 pořádá energetická společnost E.ON


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu