Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

V provozu MHD stále dochází k výpadkům

mestompV Litoměřicích, stejně jako v Lovosicích a na řadě dalších míst kraje nadále dochází k výpadkům autobusové dopravy. V Litoměřicích se situace nevyhýbá ani městské hromadné dopravě (MHD).

„Dílčí výpadky jednotlivých autobusových spojů na linkách MHD byly a jsou způsobovány nedostatečným personálním zázemím, resp. počtem řidičů dopravce, kterým je společnost TD BUS a.s.,“ odpovídá na časté stížnosti cestujících vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství městského úřadu Jan Jakub. Nejedná se tedy o oficiální omezení, ale o nahodilé výpadky dle momentální situace dopravce, které nelze předvídat, a tudíž ani není možné na ně včas upozornit.

V Litoměřicích se pomalu chýlí ke konci výběrové řízení na nového provozovatele MHD, který by měl tuto službu provozovat následujících 10 let. „S jinými a lepšími autobusy a s novým dopravcem by již mělo být vše v pořádku,“ věří vedoucí Jakub. K zahájení provozu s novým dopravcem a na více linkách má dle předpokladů dojít v polovině letošního roku. Nízkopodlažní autobus bude nově zajíždět i na Mírové náměstí. Příslušné odbory městského úřadu zároveň s tím projednávají otázku označení a vybavení stávajících i nových zastávek.

Dopravce, který zatím provozuje MHD v Litoměřicích, měl v uplynulých měsících jezdit i celou řadu objednaných „krajských“ spojů v rámci okresu Litoměřice. Docházelo však k neustálému nedodržování jízdních řádů a k výpadkům spojů. Nepříznivá situace vyvrcholila ukončením smluvního vztahu s krajem. Dopravu nyní nově zajišťuje Dopravní společnost Ústeckého kraje (DSÚK), ale vzhledem k nedostatku řidičů došlo k jejímu omezení. Cestující na Litoměřicku tak od ledna dočasně postrádají desítky autobusových spojů, a to hlavně ve večerních hodinách.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu