Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Obce v datech

V projektu Obce v datech město zabodovalo třetím místem v kraji

Na pěkném třetím místě v kraji skončilo město Litoměřice v projektu Obce v datech, který hodnotí kvalitu života ve 206 obcích s rozšířenou působností v Česku.

Před královské město se těsně dostala pouze Roudnice nad Labem a Lovosice. Pamětní diplom přivezl na radnici zástupce projektu Martin Sedláček, jehož přijali starosta Radek Löwy s místostarostou Jiřím Adámkem.

Projekt hodnotí několik aspektů. Nejlepší v kraji jsou podle něj Litoměřice v kategoriích Materiální zabezpečení a vzdělávání, Index kapacity mateřských škol a Index hmotné nouze, druhé nejlepší v kategoriích Index dojezdu do nemocnice, Index zájmu o obecní a krajské volby, Index kapacity základních škol a Index nezaměstnanosti. Naopak až šestnácté v kraji bylo město vyhodnoceno v kategorii Index přírůstku obyvatelstva a čtrnácté v kategoriích Index finanční dostupnosti bydlení a Index stěhování mladých. „Jsou oblasti, které se prakticky nedají ovlivnit. Důvodem je třeba i poloha jednotlivých měst. Koneckonců v celorepublikových výsledcích jsou na tom nejhůře ta v pohraničí, ať už v Ústeckém nebo Moravskoslezském kraji,“ uvedl Martin Sedláček, jenž v projektu působí jako manažer vzdělávání.

Celkový výsledek Litoměřic s tím úzce souvisí. Město bylo v rámci Česka vyhodnoceno jako až 163. nejlepší (druhé v kraji Lovosice 140. a Roudnice 117.). „Velice nás těší umístění v kraji, ale naším cílem by mělo být porovnávat se s celou republikou. Tam zatím zaostáváme,“ poznamenal Jiří Adámek, místostarosta města.

Projekt Obce v datech se soustředí na aspekty, které mají přímý dopad na to, jak se ve městech žije. Porovnává data z oblasti zdraví a životního prostředí, materiálního zabezpečení a vzdělání, vztahů či služeb. „Cílem není přinést statistiky, ale jednoduše a přehledně interpretovat veřejně dostupná data a nabídnout porovnání s ostatními městy v rámci republiky i jednotlivých krajů. V neposlední řadě nabízíme ucelený pohled lidem, kteří momentálně zvažují, kde chtějí třeba strávit celý svůj život,“ vysvětlil Jan Havránek, jednatel projektu. Veškeré hodnoty s vysvětlením a podrobnostmi jsou přístupné na stránkách www.obcevdatech.cz

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu