Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

 V pondělí 25. května otevírá plavecký bazén, sezónu zahájí i koupaliště

koupalistempLitoměřický krytý plavecký bazén se otevře prvním návštěvníkům 25. května. Provoz zahájí také posilovna či sauna v maximálním počtu dvanácti osob, vířivá vana zůstane zcela uzavřena. Letní koupaliště na Písečném ostrově letos přivítá návštěvníky ve dvou etapách. Od 25. května mohou zavítat na tzv. „dětskou část“ koupaliště (brouzdaliště a dětský bazén), kterou je možno přihřívat. Vstupné mírně podraží.

Současně s tím dojde k otevření občerstvení a všech venkovních aktivit – minigolf, plážový volejbal, tenis, pétanque apod. První červnový den by mělo dojít k úplnému otevření celého areálu.

Obnovení provozu v krytém bazénu proběhne za změněných provozních podmínek. Omezení se dotkne počtu osob v průběhu dne, k dispozici nebude pára či fény. Svou činnost nezahájí ani plavecká škola (výcvik pro mateřské a základní školy, plavání kojenců, seniorů…), a to kvůli plošnému zákazu využívání vzduchotechniky. V dětských šatnách totiž není jiná možnost odvětrávání. S plaveckým oddílem, jehož adepti zde v průběhu celého roku trénují a doposud měli kvůli plošné karanténě pauzu, se vedení domluví na individuálním řešení tréninkových plánů. Do bazénu může veřejnost přijít do konce školního roku.

Po měsíčním provozu čeká krytý bazén pod správou Městských sportovních zařízení plánovaná prázdninová odstávka, a to do konce července. Tu vedení využije k opravě bazénového průtokového ohřívače a instalaci nových startovacích bloků pro závodní plavce s měřícím zařízením. „Ostatní opravy plánované pro letošní rok z důvodu uzavření a následného ekonomického propadu prozatím odložíme,“ uvedl vedoucí bazénu a koupaliště Ladislav Beneš.

Návštěvníci venkovního areálu na Písečném ostrově musejí počítat s mimořádnými opatřeními, která zřejmě budou platit v průběhu letošní sezóny. „Věříme, že vymyslíme způsob, jak dodržet přísná hygienická opatření a zároveň připravit pro návštěvníky příznivé podmínky pro trávení volného času v areálu koupaliště“, dodal Beneš. V areálu v těchto dnech probíhá údržba – úprava travních ploch, omývání veškerých povrchů, nátěr bazénů, příprava venkovních sportovišť, revize chlorového hospodářství.

Na letním koupališti letos dojde k mírnému zdražení vstupného. Zatímco loni dospělý zaplatil 60 korun, letos to bude 70 korun. O stejnou částku vzroste také cena stolního tenisu (původně 30, nyní 40 Kč) a minigolfu (po zdražení na 30 Kč). Cena permanentky stoupne pro návštěvníky všech věkových kategorií na celou sezónu o dvě stovky. Například děti do 15 let, studenti a důchodci zaplatí 800 místo původních 600 korun. Nezmění se ceny kabinek, šaten, tobogánu a ostatních venkovních aktivit.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu