Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

pivovar_tanky

V pivovaru začala montáž varny a tanků

Projekt obnovení výroby litoměřického piva vkročil do další fáze. V rekonstruovaném objektu levé části bývalého pivovaru začala montáž technologie. Společnost Pacovské strojírny, a.s., dodala kompletní technologii na vaření piva. Během následujících týdnů bude dokončena montáž a zahájen zkušební provoz, čímž odstartuje první etapa výroby piva v obnoveném litoměřickém pivovaru.

"O spuštění pivovarského provozu jsme rozhodli s vědomím, že současná doba je pro podnikatelské záměry tohoto typu takřka likvidační. Bohužel jsme se trefili do velmi nešťastné doby, ale nic jiného než rozjet zkušební provoz, nám z ekonomického hlediska nezbývá,“ přiznává Dionýz Hutár, zástupce firmy Pivovar Litoměřice, firmy, která vyhrála výběrové řízení na pronájem rekonstruované části pivovaru. I přes obtíže současné doby platí firma městu nájem, nežádala o jeho odpuštění. Plní tak podmínky nájemní smlouvy a dotace, kterou město získalo na obnovu pivovaru od Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO).

V první etapě provozovatel předpokládá produkci odpovídající zhruba 1,5 tisíce hektolitru za rok. Do konce roku 2023 je počítáno s ročním výstavem cca čtyři tisíce hektolitrů za rok.

V té souvislosti vyvstává otázka, kde bude zajištěn odbyt piva. „Jakmile to půjde, rádi bychom pivo v Litoměřicích prodávali ve vlastních zařízeních a dále v barech a pivnicích. Počítáme s tím, že půjdeme i do dalších měst,“ odkrývá plány Dionýz Hutár.

Noví pivovarníci si jsou pochopitelně vědomi toho, že pivo musí lidem v prvé řadě zachutnat. „Dva členové naší rodiny mají vzdělání v oboru, tedy chemicko-technologickou školu se zaměřením na potravinářskou biotechnologii. Jako konzultanta máme ostříleného sládka s dlouholetou praxí v oboru,“ upřesňuje zástupce firmy.

Ministerstvo průmyslu a obchodu realizuje program Regenerace a podnikatelské využití brownfieldů od roku 2017. Litoměřice patří díky kvalitně připraveným projektům mezi nejúspěšnější žadatele. Další část podpory vyhlásilo MPO právě v těchto dnech. „Pokusíme se opět uspět s žádostí o podporu na zchátralou pravou část objektu pivovaru. Mohla by zde vzniknout další podnikatelská aktivita zaměřená například na gastronomii, která by charakterem poskytovaných služeb navázala na vedlejší pivovar. Tyršovo náměstí by poté mohlo být nově zadlážděno a vznikla by zde, v těsném sousedství hradu, parkoviště a parku Václava Havla, reprezentativní část historického jádra města s velkým turistickým potenciálem,“ nastínil plány místostarosta Karel Krejza.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu