Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Zahrada Čech návštěvníci

V pátek začíná veletrh Zahrada Čech. Ukázková expozice bude na téma divadlo

V pátek 9. září začne na litoměřickém výstavišti podzimní veletrh Zahrada Čech. Potrvá až do středy 14. září a nabídne návštěvníkům bohatý kulturní program a také vše, co zahrada a domácnost potřebuje.

Jakub Smolík, Leona Machálková, Petr Rezek, Jitka Zelenková, Josef Vágner, Pavel Vítek, David Deyl, Marcel Zmožek nebo Stanislav Hložek. Nejen na rozmanitý a zajímavý kulturní program plný zvučných jmen a osobností zvou Městská kulturní zařízení v Litoměřicích, která v pátek 9. září zahájí již 46. ročník veletrhu Zahrada Čech.

Brány výstaviště se otevřou každý den mezi 9 a 17 hodinou. Příjemným krokem pro návštěvníky je zajištění kyvadlové dopravy zdarma tam i zpět, a to z autobusového nádraží, z Mírového náměstí a z horního nádraží. Vstupenky je stále ještě možné zakoupit výhodně v předprodeji, a to na webových stránkách www.zahradacech.cz.

Ty nejkrásnější výpěstky, ukázkové expozice, zajímavé inspirace. První den veletrhu patří Ústeckému kraji a Okresní agrární komoře Most. Proběhne slavnostní zahájení a bude vyhlášena Regionální potravina Ústeckého kraje 2022 a Potravinářský výrobek Ústeckého kraje – kraje Přemysla Oráče.

Ve spolupráci s časopisem Receptář se v sobotu dozvíme, kdo získá cenu o nejlepší recept Zahrady Čech – nejlepší chlebíček. Proběhne také soutěž o nejchutnější chléb Ústeckého kraje.

Neděle neboli den s časopisem Zahrádkář, odhalí výsledky soutěží Nejzajímavější kuriozita a Největší výpěstek. Proběhne taktéž tradiční vyhlášení výsledků 13. ročníku soutěže Křišťálové jablko.

Pondělí je dnem s rodinným stříbrem. V tento den Zelinářská unie Čech a Moravy vyhlásí Zelí roku 2022. V úterý přijede na Zahradu Čech nejstarší jihočeská dechovka – Babouci. Poslední den veletrhu má podtitul den s Českým rozhlasem.

Kompletní program naleznete na stránkách Městských kulturních zařízení ZDE

„Veletrh Zahrada Čech nabízí návštěvníkům vždy zajímavou ukázkovou expozici, která se nese v duchu určitého tématu. Tím letošním jsou oslavy 200 let od založení Divadla Karla Hynka Máchy v Litoměřicích. Takto významné výročí je totiž potřeba ukázat i v jiném světle než pouze v divadelním, což se stane úkolem ukázkové expozice Zahrady Čech,“ sdělila ředitelka Městských kulturních zařízení v Litoměřicích Michaela Mokrá.

Návštěvníci se mohou těšit na zahradnický sortiment, jako je výsadba, stromky, keře, cibuloviny, trvalky, pokojové a venkovní rostliny, zahradní nářadí apod. Své si zde naleznou nejen zahrádkáři, ale také chalupáři či kutilové. Novinkou letošního ročníku se stane prodej jedlých květin, skladovací vaky na kapaliny od firmy Vaky Jabor a různé variace čajů a kávy dovážené ze Srí Lanky od firmy Mix Tee s.r.o. a mnoho dalšího.

Autor: Daniela Kekrtová, MKZ Litoměřice


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu