Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Luna Litoměřice

V okolí diskotéky Luna bude platit zákaz popíjení alkoholu

V okruhu 150 metrů od diskotéky Luna na litoměřickém sídlišti Cihelna bude už brzy platit zákaz požívání alkoholu. Novou vyhlášku, která popíjení v této lokalitě zakazuje, schválili na čtvrtečním zasedání zastupitelé města.

Důvodem omezení je skutečnost, kdy skupinky hostů diskotéky často v nočních hodinách postávají venku před budovou a před okolními domy, popíjí a hlasitými hovory obtěžují okolní obyvatele. Ti se v této záležitosti opakovaně se stížnostmi obrací na vedení města i strážníky. Problém byl zároveň také tématem loňského veřejného projednávání s občany.  

Město k tomuto kroku v podobě zákazu popíjení alkoholu přistoupilo i poté, co majiteli podniku poskytlo pozemek nutný ke změně vnitřního uspořádání provozovny, tak aby v něm kuřáci měli oddělený prostor a nemuseli chodit ven. A pokud tak přesto učiní, je jim při odchodu přestřižena páska opravňující je k návratu. Ani tato nápravná opatření, která majitel diskotéky aktivně podnikl, ale stav nezlepšila.

„Z praxe není jednoduché dodržování takové vyhlášky kontrolovat. Dohodli jsme se s Policií České republiky a Městskou policií, že najdou způsob, jak na její dodržování dohlížet,“ uvedl na zasedání starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč a doplnil, že pokud bude situace dál pokračovat, je město připraveno podniknout další kroky.

Vyhláška o zákazu konzumace alkoholu v okruhu 150 metrů od diskotéky Luna bude platit v době od 21 do 7 hodin. Výjimku má pouze předzahrádka u restaurace Luna, kterou navštěvují především místní obyvatelé. Zákaz se nevztahuje rovněž na oslavy Silvestra a Nového roku ve dnech 31. prosince a 1. ledna.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu