Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Prvňáčci ve škole

V litoměřických základních školách vítali prvňáčky

Významný den v podobě školní premiéry prožily ve čtvrtek 1. září přes tři stovky litoměřických prvňáčků. Ve všech šesti základních školách zřizovaných městem a v jedné soukromé byli prvňáčci za doprovodu svých rodičů a mnohdy i prarodičů slavnostně uvítáni nejen třídními učitelkami, ale i vedením školy.

Nejinak tomu bylo také na Základní škole U Stadionu, kam do dvou prvních tříd nastoupilo padesát dětí. Na úvod děti na školní zahradě přivítal ředitel Milan Sluka a jeho zástupce Radek Pluhař.

Následně se prvňáčci odebrali do svých tříd, kde na ně čekaly dárky, například pracovní sešity, různé psací a školní potřeby, desky a také plyšoví medvídci.

Na Základní školu U Stadionu se v první školní den přišli podívat také vedoucí Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Městského úřadu v Litoměřicích Andrea Křížová a radní města Filip Hrbek.

Prohlédli si mimo jiné nově zrekonstruované multifunkční hřiště uprostřed atletického oválu, které získalo nový moderní umělý povrch a také osvětlení, které tu předtím scházelo.

„Náš ovál často využívají atleti a na podzim a v zimě jim tu v podvečerních hodinách osvětlení scházelo,“ vysvětlil ředitel školy Milan Sluka.

Žáci a také široká veřejnost mohou na školním sportovišti využívat i nové workoutové hřiště, které tu vyrostlo během letních prázdnin.

Novotou září i palubovka ve sportovní hale, kterou kromě žáků školy využívá i Slavoj BK Litoměřice, jež tu má domácí hřiště.

„Palubovka je jen zrevitalizovaná, avšak velmi kvalitně. Kromě toho byly v této části budovy vyměněny i rozvody tepla a radiátory,“ připomněla Andrea Křížová a doplnila, že změn doznají také toalety, které především při zápasech basketbalistů kapacitně nevyhovovaly. Nově za barem budou pouze pánské a dámské v těchto dnech vznikají na opačné straně haly.

Město během letní prázdninové pauzy investovalo i v dalších školských zařízeních.   Například v areálu Základní školy Havlíčkova byla v průběhu července dokončená kompletní rekonstrukce atletického oválu.  

Do šesti litoměřických základních škol spravovaných městem by podle údajů z dubnových zápisů do prvních tříd mělo nastoupit dohromady 299 dětí. Dalších 19 prvňáčků přišlo k zápisu do soukromé Lingua Universal. V přípravných třídách na ZŠ Na Valech a na ZŠ Havlíčkova má být od září celkem 22 dětí.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu