Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

V Litoměřicích začala platit mimořádná opatření

foto1Do konce března jsou v Litoměřicích zrušeny veškeré kulturní, sportovní a společenské události organizované městem Litoměřice či jeho příspěvkovými organizacemi. Jde o jeden z výsledků jednání krizového štábu města, který se sešel dnes po poledni za účasti vedoucích odborů městského úřadu, ředitelů příspěvkových organizací, velitele městské policie a dalších.

Stalo se tak v přímé návaznosti na dnešní rozhodnutí Bezpečnostní rady státu, která počínaje zítřkem uzavřela v souvislosti s nákazou i základní, střední školy a odborné školy, včetně školních družin.

„Řešili jsme mj. problematiku zajištění dětí zdravotnického a lékařského personálu tak, aby nebyl ohrožen chod litoměřické nemocnice,“ uvedl místostarosta Václav Červín. Jak se vzápětí ukázalo, potřeba bude takto umístit zhruba pět desítek dětí.

Co se týče základní umělecké školy, její ředitelka Dominika Valešková na zítřek (11.3.) vyhlásila ředitelské volno. Nicméně z dnešního jednání krizového štábu města vyplynulo, že od 12. března bude výuka opět pokračovat. V naprosté většině je totiž individuální. Co se týče kolektivní výuky, jako je například literárně dramatický obor, kde není počet dětí vyšší než 15, bude na rozhodnutí rodiče, zda se dítě zúčastní,“ vysvětlila ředitelka ZUŠ Dominika Valešková.

Uzavřen je počínaje zítřkem Dům dětí a mládeže Rozmarýn.

Jednou z nejvíce postižených organizací jsou Městská kulturní zařízení. Již dnes večer se například v Kulturním a konferenčním centru (KKC) Litoměřice neuskuteční vyhlašování Sportovce Litoměřicka za rok 2019. V sobotu neproběhne ani velikonoční jarmark v hradu. „Až do konce března zavíráme kino, divadlo a KKC. Pro všechny zrušené akce se budeme snažit nalézt náhradní termín. Například již nyní víme, že Festival žhavé struny se uskuteční ve stejném rozsahu v září. Peníze za zakoupené vstupenky prozatím nevracíme a prosíme o trpělivost. Budeme připraveni vracet je v případě, že náhradní termín akce bude pro návštěvníka nepřijatelný,“ informovala ředitelka MKZ Věra Kmoníčková.

Již dnes nechal ředitel Městských sportovních zařízení Jaromír Tvrzník zavřít pro veřejnost plavecký bazén. Následovala sauna na Střeleckém ostrově. V případě zimního stadionu bylo zrušeno veřejné bruslení. Tréninky sportovců probíhají po menších skupinách. „Co se týče play off, Český svaz ledního hokeje oznámil, že play off bude pokračovat. Jako pořadatelé si ale musíme ohlídat, že návštěvnost nepřekročí povolený počet sto lidí, což ovšem zahrnuje i pořadatelskou službu,“ uvedl Jaromír Tvrzník. „Vedoucím sportovních oddílů, jako jsou například šermíři, karatisté apod., jejichž tréninky se konají v zařízeních spravovaných městem při menším počtu lidí, doporučíme, ať jsou obezřetní a vyloučí ze svých řad sportovce vracející se z postižených oblastí,“ doplnil informace ředitel Tvrzník.

Jednání byla přítomna i zástupkyně ředitelky Mateřských škol Litoměřice, které na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu zůstávají v provozu. „Zvyšte, prosím, hygienická opatření. V případě potřeby jsme připraveni pomoci. Zároveň apelujte na rodiče, ať do školky neposílají děti se sebemenším nachlazením,“ vyzval starosta Ladislav Chlupáč.

Město kontaktovalo i provozovatele městské autobusové dopravy s požadavkem na zvýšenou potřebu používání dezinfekčních prostředků.

„Bez omezení zůstává chod městského úřadu. Nicméně prosíme, aby lidé úřední záležitosti, které snesou odkladu, nechali na pozdější dobu, v maximální možné míře využívali úřední dny jako pondělí a středy a elektronický systém objednávání. Řadu věcí lze vyřešit i po telefonu,“ uvedl tajemník městského úřadu Milan Čigáš. https://www.litomerice.cz/potrebujivyridit

„Dnes přijatá opatření nemusí být konečná. Situace se mění každým dnem, bedlivě ji monitorujeme a podle toho reagujeme,“ uvedl starosta Ladislav Chlupáč. Ten již v polovině února svolal Bezpečností radu Litoměřic jako města s rozšířenou působností za účasti vedení všech složek Integrovaného záchranného systému a zástupce krajské hygienické stanice. Včera pak zorganizoval v hradu setkání zhruba čtyř desítek starostů měst a obcí spadajících do správní působnosti města Litoměřice. „Je totiž třeba postupovat koordinovaně. Není efektivní, aby jedna obec školu zavřela a sousední ji nechala otevřenou,“ zmínil konkrétní případ starosta Chlupáč.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu