Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Klub starostů

V Litoměřicích se konalo setkání Klubu starostů

Aktuální témata týkající se fungování měst a obcí v regionu rezonovala na pátečním setkání Klubu starostů z Litoměřicka. Neformální schůzka začala v salonku litoměřického hradu a zakončila ji prohlídka zrekonstruované části pivovaru, kde byla obnovena tradice pivovarnictví.  

Pozvání starosty Litoměřic Radka Löwyho přijali starostky a starostové z Roudnice nad Labem, Štětí, Lovosic, Libochovic, Úštěka, Bohušovic nad Ohří, Třebenic, Hoštky, Terezína, Brozan nad Ohří a Straškova-Vodochod. Za vedení Litoměřic dále nechyběli místostarostka Alena Rožcová a místostarostové Jiří Adámek a Petr Panaš. Přítomný byl také senátor za obvod Litoměřice Ladislav Chlupáč.

Účastníci setkání hovořili například o probíhajících nebo chystaných projektech ve svých městech a obcích, problémech, se kterými v rámci samospráv potýkají nebo o celostátních tématech, jež se jich rovněž dotýkají.

Radek Löwy informoval starosty mimo jiné o jednáních s představiteli společnosti Krajská zdravotní o rozvoji litoměřické nemocnice, která je spádovou i pro jejich obce. „Od Krajské zdravotní máme přislíbeno, že ještě letos na podzim by měla být otevřena nová oční ambulance. Dále probíhají jednání o zřízení zubní ambulance s pohotovostí,“ nastínil litoměřický starosta a doplnil, že Krajská zdravotní plánuje rovněž stavbu nového urgentního příjmu či rekonstrukci interny a porodnice.  

Na samý závěr si starostové v pivovaru prohlédli výstavu věnovanou historii pivovarnictví v Litoměřicích. Cestou do prvního patra, kde je instalovaná, měli možnost nahlédnout do prostor, kde se pivo vaří a ochutnali vzorky. Do Klubu starostů z Litoměřicka patří kromě výše jmenovaných také obec Mšené-lázně a město Budyně nad Ohří. Jejich představitelé se pátečního setkání nemohli účastnit.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu