Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Den s Ústeckým krajem

V Litoměřicích se konal Den s Ústeckým krajem

Dopravní infrastruktura, odpadové hospodářství, připravovaná výstavba vysokorychlostní trati, problematika aktivních záplavových zón či rozvoj sociálních služeb. Taková témata rezonovala na setkání starostů z Litoměřicka s vedením Ústeckého kraje.  

Takzvaný Den s Ústeckým krajem se konal dnes dopoledne v litoměřickém hradu. Z Litoměřicka, jež co do množství obcí a měst patří v rámci ostatních okresů mezi nejpočetnější, se akce zúčastnila přibližně šedesátka starostů či místostarostů. Na jejich otázky byli na místě připraveni reagovat jak hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller, jeho náměstci a krajští radní, tak i přítomní vedoucí odborů krajského úřadu.

V úvodu přivítal zástupce obcí a měst Litoměřicka starosta Litoměřic Radek Löwy. „Při dnešním setkání se například dozvíte plány, které Ústecký kraj chystá do budoucna v jednotlivých oblastech, ať už je to rozvoj, školství, životní prostředí nebo doprava. A zároveň věřím, že dostanete odpovědi na vaše dotazy,“ řekl přítomným starosta. Kromě něho se za město setkání účastnili také místostarostka Alena Rožcová a místostarosta Jiří Adámek.  

Poté zástupci hejtmanství v rámci svých gescí prezentovali plánované investice či možnosti čerpání dotací. Druhá část už patřila starostům, kteří dostali prostor položit zástupcům kraje své otázky. Přičemž řada z nich chtěla znát podrobnosti k chystanému vyhlášení aktivních záplavových zón v okolí Labe, což by pro řadu obcí i měst znamenalo omezení výstavby i běžného života u řeky. Na to mimo jiné reagovala náměstkyně hejtmana Lubomíra Mejstříková, která má v gesci životní prostředí s tím, že v následujících dnech budou probíhat jednání na vládní úrovni, kde se tato problematika bude ještě řešit.

Dále se hovořilo také o výstavbě vysokorychlostní trati (VRT), jejíž všechny dosud navrhované varianty nějakým způsobem ovlivní okolí dotčených obcí nebo o investicích na Labské stezce, která řadu obcí Litoměřicka protíná.

„Chceme se obcím a městům přiblížit a ukázat, že jsme připraveni jim naslouchat a řešit jejich starosti a také že u nás jsou dveře vždy otevřené. Jako krajská samospráva chceme s obcemi spolupracovat na konstruktivních řešeních pro naše občany,“ řekl ke konceptu Dnů s Ústeckým krajem hejtman Jan Schiller. Podobná setkání se v letošním roce konala postupně ve většině okresech Ústeckého kraje. V říjnu bude posledním místem konání Ústí nad Labem. 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu