Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Natáčení Netflix

V Litoměřicích natáčejí filmaři pro společnost Netflix

Litoměřice opět obsadili filmaři. Pro společnost Netflix zde natáčejí scény do akčního filmu. Jeho název ani jména herců však do skončení filmování zveřejnit nemůžeme.

Z tohoto důvodu bude od 23. do 26. února a od 5. do 6. března omezen provoz v centru města. Filmový štáb totiž našel zázemí ve východní části Mírového náměstí, kde v těchto termínech nelze parkovat. Uzavření se týká i ulic Jezuitská a Wintrova, omezené parkování je i v ulici Mostecká. „Natáčet budeme hlavně v noci v interiérech kostela Zvěstování Panny Marie,“ upřesnil Martin Svoboda z produkční společnosti Stillking Films, která v Česku natáčela i slavné Bondovky nebo Spidermana.

Litoměřice mají filmaři rádi. „Společně se Žatcem a Úštěkem patří mezi města, která si produkční štáby oblíbily,“ potvrdila Barbora Hyškova z Filmové kanceláře Ústeckého kraje. V posledních letech zde byly natáčeny například filmy Extinction – Zánik, Dvojníci, Probudím se včera, Jak básníci čekají na zázrak nebo v minulém století nesmrtelné filmy Páni kluci nebo Dva lidi v ZOO.

Kromě pozitivního dopadu na marketing měst přináší přítomnost filmařských štábů i finanční užitek místním restauratérům, poskytovatelům ubytování, ale i městu. A to nejen za zábor veřejného prostranství. „Například v pondělí jsme schválili přijetí finančního daru ve výši 100 tisíc korun od produkčního štábu,“ informoval starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč. 

Spoluautor: Eva Břeňová


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu