Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

V Litoměřicích jednali členové bezpečnostní rady

mestompPrvní letošní jednání „Bezpečnostní rady města Litoměřice jako obce s rozšířenou působností“ se uskutečnilo v pondělí v kanceláři starosty Ladislava Chlupáče za účasti zástupců města, Policie ČR, dobrovolných i profesionálních hasičů, záchranářů atd.
Členové bezpečnostní rady (BR) konstatovali, že v loňském roce bylo řešeno několik mimořádných událostí. Oznámení obyvatele Litoměřic o uložení výbušniny v jednom z pilířů Tyršova mostu se nezakládalo na pravdě. Celkem šestkrát hrozila povodeň, a to vždy v souvislosti s potoky. Na základě teroristického útoku v Berlíně pak došlo ze strany PČR a městské policie ke zvýšení ostrahy litoměřických vánočních trhů.

„Průběžně jsou vedena jednání s organizacemi zabývajícími se humanitární pomocí. Plánuje se vytvoření Panelu humanitárních organizací Litoměřicka pro potřeby ORP Litoměřice, Lovosice a Roudnice,“ informoval tajemník bezpečností rady Miroslav Letafka. Velitel Sboru dobrovolných hasičů Litoměřice Martin Šimek dále uvedl, že na počátku letošního roku byly založeny nové společné jednotky požární ochrany mezi městem Litoměřice a obcemi Miřejovice a Žalhostice.

Členové BR byli mj. seznámeni s plánem činnosti pro letošní rok zahrnující i cvičení složek IZS. Zpracován bude také přehled objektů možného napadení.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu