NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

V Litoměřicích dnes byla uzavřena dohoda o koalici

koalicempV Litoměřicích je již zřejmé, kdo město povede v následujících čtyřech letech. Dnes došlo na radnici k podepsání dohody o koaliční spolupráci mezi Občanskou demokratickou stranou, Severočechy Litoměřice a Sportem a zdraví. Ustavující jednání zastupitelstva s volbou starosty a místostarostů se uskuteční 1. listopadu v hradním sále Kulturního a konferenčního centra.

Jak vyplývá z právě uzavřené dohody, která nové koalici zajistí většinu 14 hlasů v 27členném zastupitelstvu, zásadní změny ve vedení města nebudou. Což zajistí kontinuitu jeho dalšího rozvoje. Starostou by opět měl být Mgr. Ladislav Chlupáč (ODS), místostarosty Mgr. Karel Krejza (ODS) a Mgr. Václav Červín (Sport a Zdraví). K jediné změně tak má dojít na pozici třetího místostarosty, kterou po Ing. Pavlu Grundovi, jehož sociální demokraté se do zastupitelstva prvně nedostali, převezme Severočech Lukas Wünsch.

Jako další radní města budou navrženi Ing. Radek Lončák, PhDr. Filip Hrbek, MUDr. Petr Kubec, MUDr. Leoš Vysoudil (všichni ODS) a Mgr. Petr Hošek (Severočeši). Ustavující jednání zastupitelstva rozhodne i o obsazení výborů. Post předsedy kontrolního výboru má být i tentokráte nabídnut opoziční straně. „Tuto funkci nabídneme opozičním stranám v pořadí dle počtu získaných mandátů. V průběhu již uskutečněných jednání jsme zástupcům subjektů, které se dostaly do zastupitelstva, deklarovali náš zájem o spolupráci také ve finančním výboru a komisích pracujících při radě města,“ informoval Ladislav Chlupáč.

Fotogalerie Michaely Bubeníčkové: Dohoda o koalici byla dnes podepsána na tiskové konferenci v kanceláři starosty za účasti Ladislava Chlupáče, Karla Krejzy, Václava Červína a Lukase Wünsche.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00-17:00 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu