Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

V hradu se uskuteční Velikonoční jarmark řemesel a dovedností

jarmarkmpNádvoří a vnitřní prostory Hradu Litoměřice v sobotu 28. března rozkvetou jarem. Od 10 do 17 hodin se zde uskuteční čtvrtý ročník Velikonočního jarmarku řemesel a dovedností, který pořádá Centrum cestovního ruchu Litoměřice. Vstup je volný.

Svátky jara jsou neodmyslitelně spjaté s Velikonocemi, takže na pultech zhruba třiceti stánků nebudou chybět nejrůznější druhy kraslic – zdobené krajkou, madeirou i tradiční malované. Návštěvníci uvidí nejen ukázky zdobení kraslic, výroby dekorací z kukuřičného šustí, ale také pletení pomlázek z vrbového proutí, tvorbu ručního papíru a další dovednosti. Své výrobky představí také Klub seniorů nebo Diakonie.

Pro děti i dospělé je připraven zajímavý doprovodný program. Začne v 10 hodin přednáškou o historii hradu, kterou povede litoměřický historik Filip Hrbek. O půl hodiny později vystoupí dětský pěvecký sbor Litoměřický hlásek. V 11 hodin se představí divadelní spolek Loudidlo. V odpoledním programu začínajícím ve 14 hodin návštěvníci zhlédnou vystoupení flétnového souboru Základní umělecké školy Litoměřice a v 15 hodin divadelní představení souboru Mladivadlo.

K oslavě jara samozřejmě patří také dobré jídlo a pití, proto budou k ochutnání i zakoupení různé druhy pečiva, koláčky, sýry, škvarkové placky, mošty, bylinné sirupy, hradní vína a další pochoutky. Chybět nebudou ani zvířátka na nádvoří hradu.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu