Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

V hradu byly vyhlášeny osobnosti Ústeckého kraje

osobnost rokumpHejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč, primátoři Děčína, Ústí nad Labem a další hosté se včera večer sešli v konferenčním sále Hradu Litoměřice. V režii moderátora Vladimíra Hrona zde proběhlo slavnostní vyhlášení osobností Ústeckého kraje za rok 2014.

Uděleny byly ceny v pěti kategoriích. Osobností roku Ústeckého kraje 2014 se v kategorii podnikání a managementu stal Dr. Ing. Štěpán Popovič, CSc, který stál dvacet let v čele sklářského gigantu AGC Flat Glass Czech se sídlem v Teplicích. Kategorii sportu vyhrál odchovanec Litvínova, útočník HC Verva Martin Ručínský. Vítězem kategorie veřejná správa se stal MUDr. Karel Edelmann, PhD., přednosta kliniky úrazové chirurgie Univerzity J. E. Purkyně a Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Ocenění za dobrý skutek převzal z rukou starosty Litoměřic PhDr. Mgr. Patrik Christian Cmorej, MSc., který patří k nejlepším záchranářům regionu. Pomáhá nejen doma, ale i v zahraničí, naposledy na ukrajinském Majdanu. V kategorii kultury zvítězil herec, bavič a moderátor Josef Alois Náhlovský. Zvláštní cenu poroty si odnesly zástupkyně týmu BHK Baník Most, přezdívaného Černí andělé, který je držitelem několika mistrovských titulů.

Vyhlašovatelem ankety, jejíž pátý ročník proběhl v litoměřickém hradu, jsou regionální noviny Severočeský Metropol. Pořadí vítězů vzešlo z hlasování 4 038 čtenářů. Stejnou váhu při výběru osobností, které se nejvíce zasloužily o prosperitu a dobré jméno Ústeckého kraje, měla i porota složená z představitelů kraje, bývalých okresních měst a významných podnikatelských subjektů v regionu.

Slavnostní večer, zakončený ohňostrojem, zpestřily módní přehlídky Salonu Couture Atelier Moravec a značky Denny Rose. Vystoupila i muzikálová zpěvačka Kamila Nývltová a s několika písněmi se představil také Vladimír Hron.

 

cena starostavp

Velkého potlesku a slov uznání se dostalo Patriku Ch. Cmorejovi, jemuž cenu předával starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč. Patřik Chmorej patří k nejlepším záchranářům regionu.  Prostřednictvím Člověka v tísni loni například pomáhal ošetřovat zraněné na ukrajinském Majdanu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

prehlidkavp

Program zpestřily dvě módní přehlídky. Na snímku modelka předvádí společenské šaty ze salonu Moravec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Slavnostní večer v hradu moderoval Vladimír Hron, který přítomným hostům zazpíval i několik songů.

hronvp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu