Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Srdcaři Litoměřic

V hradu byli oceněni Srdcaři roku 2022

Slova díků zněla na včerejším slavnostním vyhlášení ankety Srdcař Litoměřic 2022 v hradu, kde bylo za své nezištné aktivity ve prospěch města a jeho obyvatel oceněno dohromady 48 Srdcařů. V pořadí již pátý ročník ankety organizovaný Zdravým městem Litoměřice doznal letos řadu změn.

Zatímco v předchozích letech probíhalo zvlášť oceňování dobrovolníků jako fyzických osob a zvlášť podnikatelů jako právnických osob, došlo nyní ke sjednocení. Ze všech nominovaných Srdcařů veřejnost svými hlasy vybrala nakonec dvanáct těch, kteří v každé ze čtyř kategorií obsadili první tři místa.

Všichni si z rukou starosty Litoměřic Radka Löwyho a senátora Ladislava Chlupáče převzali ocenění v podobě certifikátů, knihu Dějiny města Litoměřice a květinu. První tři si odnášeli i originální trička s logem ankety vyrobené přímo jim na míru. Vítězové jednotlivých kategorií navíc odcházeli s unikátní skleněnou cenou ve tvaru srdce od litoměřického skláře Jana Huňáta.

„Jsem rád, že mohu na tuto tradici navázat. Těší mě, že je mezi námi spousta lidí, kteří jsou ochotní věnovat svůj čas a energii ve prospěch ostatních,“ přivítal všechny přítomné na úvod starosta.

V kategorii Podnikatel, kde bylo nominováno pět Srdcařů, se nejlépe umístil Michal Hanzl. Ten se stal zároveň i patronem příštího ročníku, neboť v hlasování veřejnosti získal vůbec nejvíce hlasů v rámci všech kategorií. Nominován byl za dlouhodobou podporu kultury, jež se vymyká mainstreamovému charakteru, pořádání festivalů a za příkladný způsob vedení hospody U letního kina. 

„Je vždy těžké v jakékoli anketě vybrat toho pravého člověka. Je v tom spousta subjektivních názorů a vždy, když někdo vyhraje, tak já mám pocit, že mohl vyhrát úplně někdo jiný. Já dělám to, co mě baví, a mám to štěstí, že to baví i ostatní,“ komentoval své umístění Michal Hanzl a ujistil moderátorku večera Evu Břeňovou i hosty v sále, že i v příštím roce se v letním kině a v sousední hospodě bude konat řada akcí.

Druhé místo patří Nadačnímu fondu Delfín – šance dětem, který se dlouhodobě zabývá podporou talentovaných dětí na Základní umělecké škole v Litoměřicích. Na třetím místě je Nadační fond BigMat CZ manželů Baudlerových, který byl nominovaný za pomoc občanům Ukrajiny po vypuknutí válečného konfliktu.

V nejpočetněji zastoupené kategorii Sociální věci a zdravotnictví, kam veřejnost nominovala 33 dobrovolníků, nejvíce hlasů získala Hana Pavlištová, jež vede litoměřický Deutschklub. Účastníci těchto jazykových kurzů příspěvky za účast pravidelně věnují na podporu různých neziskových a charitativních organizací v Litoměřicích. Jako druhá se v této kategorii umístila Marie Mazancová – dobrovolnice v Hospici svatého Štěpána, která pomáhá s péčí jak o lůžkové pacienty zařízení, tak i v rámci domácího hospice. Za organizaci akcí na podporu ukrajinských uprchlíků a činnost pro komunitní život v Litoměřicích byla nominovaná Renata Kutina Vášová, která obsadila třetí příčku.

V kategorii Sport získal nejvíce hlasů Jan Fibich a jeho tým. Nominovaný byl za dlouhodobou podporu Hospice svatého Štěpána a spoluorganizaci Běhů pro hospic. V letošním roce koordinoval virtuální část běhu Školy běží pro hospic, kdy se mu podařilo zapojit téměř všechny litoměřické základní školy.

Za organizaci běhu Školy běží pro hospic byla nominovaná také Hana Živcová, která naopak zapojovala střední školy a v kategorii Sport získala druhé místo. I třetí příčka je spojená s litoměřickým hospicem, konkrétně s organizací charitativního turnaje Volejbal pro hospic, který pořádá Zdeňka Terezie Špringlová.

V kategorii Kultury a vzdělávání nejvíce hlasů obdržela Hana Galiová, nominována byla za své nasazení v rozvoji letního kina a organizaci kulturních a filmových aktivit. Na druhém místě je Irena Štyrandová z Dílny ručního papíru, která se zasloužila o zachování kulturně řemeslné tradice spojené s výrobou ručního papíru. Na třetí místo poslala veřejnost svými hlasy Ludvíka Rubáše s kolektivem za organizaci letních křesťanských táborů pro děti z Litoměřic a okolí.

Překvapením večera byla novinka v podobě ceny starosty města. „Podnikatel není, ale podnikatelům pomáhá. Sportovcem je tělem a duší. Kulturní člověk to je také a sociální věci ve svém srdci podporuje. Tím, komu chci poděkovat za jeho práci a za jeho srdce pro Litoměřice, je pan magistr Ladislav Chlupáč,“ oznámil Radek Löwy.

„Využiji této příležitosti k tomu, abych se připojil k poděkování. Na otázku, co považuji za největší bohatství našeho města, jsem vždy odpovídal, že jsou to zde žijící aktivní lidé. Je potřeba si jich vážit, a právě proto vznikla tato akce a já děkuji i všem, kteří se o ni zasloužili,“ reagoval Ladislav Chlupáč, který cenu nečekal.

Foto: Eva Břeňová, Michaela Rozsypalová 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu