Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Srdcaři Litoměřic

V hradu byli oceněni Srdcaři Litoměřic 2023

V přátelské atmosféře se nesl včerejší slavnostní večer pořádaný Zdravým městem Litoměřice jako poděkování a ocenění dobrovolníků, kteří nezištně pomáhají ostatním a byli v letošním roce nominováni v anketě Srdcař Litoměřic. Všem, kteří se v sále hradu sešli, poděkovali zástupci vedení města a předali jim za jejich aktivity certifikát a malé dárky. Vítězové jednotlivých kategorií si navíc odnesli skleněné srdce z dílny Pačinek Glass.

Nominovat svého Srdcaře mohla veřejnost ve čtyřech kategoriích. A to Podnikatel (včetně nadací a spolků), Zdravotnictví a sociální věci, Sport a Kultura, vzdělávání a volnočasové aktivity dětí. Celkem se sešlo 35 nominací. Do následného hlasování prostřednictvím Mobilního rozhlasu se zapojilo přes jedenáct stovek lidí, tedy nejvíce v historii ankety.  

V kategorii Podnikatel, zahrnující i nadace a spolky, v níž bylo nominováno celkem pět subjektů, se na prvním místě umístil Nadační fond Delfín Kateřiny Tenglerové. Ta se zároveň stala i patronkou příštího ročníku, neboť získala vůbec nejvyšší počet hlasů (703) napříč všemi kategoriemi. Nominována byla za dlouhodobou podporu dětí ze sociálně znevýhodněných rodin, které se díky finančním příspěvkům nadačního fondu mohou věnovat mimoškolním aktivitám a kroužkům.

„Sedm let moje srdce bije pro Delfína a toto ocenění je pro mě velkým závazkem do budoucna. Děkuji všem, kteří náš fond podporují,“ reagovala na ocenění Kateřina Tenglerová.

 Na druhém místě skočil Spolek na ochranu zvířat Litoměřicko – SOZLit Lucie Oravcové, třetí byla společnost Mondi Štětí.

V nejpočetněji zastoupené kategorii Sociální věci a zdravotnictví, kam veřejnost nominovala 21 dobrovolníků, získala nejvíce hlasů Emilie Kuderová. Tato známá sportovkyně se kromě jiného jako dobrovolnice všestranně věnuje klientům Domova na Dómském pahorku a každoročně pořádá dny pro seniory na koupališti. Na druhém místě byl kněz Józef Szeliga, třetí Josef Pásztor známý každoročním vařením kapustnice.

V kategorii Sport získala nejvíce hlasů Alex Borská. Patnáctiletá studentka gymnázia je i přes svůj tělesný handicap úspěšnou a nezdolnou sportovkyní a její odhodlání k podpoře Hospice sv. Štěpána dojalo všechny přítomné v sále.  Druhou příčku v této kategorii obsadil fitness trenér Ondřej Pospíšil, bojující mj. i proti dětské obezitě, třetí Zuzana Žvátorová, pořádající sportovní aktivity pro maminky s dětmi.

V kategorii Kultura, vzdělávání a volnočasové aktivity dětí zvítězila ředitelka základní umělecké školy Dominika Valešková, která vede pěvecký sbor Cantica Bohemica.

„Žiji v úžasném městě plném srdcařů. Velmi si vážím vaší podpory, vstřícnosti a laskavosti. Přeji všem, ať se vám daří a ať v té lásce žijeme dál a naše srdce v Litoměřicích buší jen správně,“ děkovala.

Na druhém místě se v této kategorii umístila Tereza Rozmarová, spoluorganizátorka divadelní benefice na podporu pěstounských rodin, a jako třetí skončil skautský vedoucí Pavel Hájek.

Mezi překvapení večera patřila zvláštní cena udělovaná starostou města mimo všechny kategorie. Tu se Radek Löwy rozhodl věnovat někdejšímu místostarostovi Litoměřic, dlouholetému zastupiteli a politikovi Zdravého města, bývalému pedagogovi a v neposlední řadě úspěšnému fotografovi Petru Hermannovi.

„Velmi mne to překvapilo a moc si této ceny vážím. Děkuji všem, kteří mě podporovali a pomáhali mi,“ vyzdvihl Petr Hermann, který i přesto, že loni oslavil osmdesáté narozeniny, stále aktivně pracuje pro Národní síť Zdravých měst, kde má na starosti školní a mladá fóra.

„Děkuji vám všem, kteří nezištně věnujete svým blízkým, ale i neznámým lidem svůj čas, své síly a své schopnosti,“ poděkoval Srdcařům na závěr starosta Litoměřic Radek Löwy.

 Cílem ankety je ocenit občany i organizace, jež dobrovolně a nezištně vyvíjí aktivity ve prospěch Litoměřic a jejich obyvatel. Zároveň si klade za úkol vzbudit v lidech zájem o dobrovolnickou činnost. Význam ankety, jejímž zakládajícím patronem je Diana Cepníková, podtrhuje i grafický vizuál navržený studiem Svéráz, kterému logicky dominuje červené srdce.

Dobrovolníci nominovaní do Srdcaře Litoměřic 2023

Podnikatel (včetně nadací a spolků) 
Nadační fond Delfín a Kateřina Tenglerová
Spolek na ochranu zvířat Litoměřicko - SOZLit a Lucie Oravcová
Mondi Štětí a.s
Nadační Fond Kalich a Alexandr Vondra
Nadace Komerční banky, a.s. – Jistota

Zdravotnictví a sociálních věci 
Emilie Kuderová
Józef Szeliga
Josef Pásztor
Ludmila Pafelová
Mgr. Boučková Pavla
Jaroslava Švadlenková
Tetyana Oros
Lenka Klímová
Renata Menclová
Filip Jandovský
Petr Král
Eva Moravcová
Lenka Bittnerová
Jiří Hauf
Jana Pavlasová
Ivan Sobotka
Dagmar Vlčková
Ilona Kyselová
Miroslava Sedlmaierová
Marie Foltýnová
Jarmila Procházková

Sport 
Alex Borská
Ondřej Pospíšil
Zuzana Žvátorová
Kateřina Salačová

Kultura, vzdělávání a volnočasové aktivity dětí 
Dominika Valešková
Tereza Rozmarová
Pavel Hájek
DEUTSCHKLUB a Hana Pavlištová
Rainer Bach

Foto: Karel Pech 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu