Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

V hradu byli oceněni nejúspěšnější žáci a studenti

Slavnostní večer v hradu mají za sebou úspěšní žáci litoměřických základních škol a základní umělecké školy. Město Litoměřice totiž ve spolupráci s Nadačním fondem Kalich u příležitosti blížícího se konce školního roku ocenilo ve čtvrtek 25 žáků a studentů, kteří v daném školním roce dosáhli výjimečného vědomostního či jiného úspěchu.
Oceněné nominovali pedagogové a ředitelé jednotlivých škol, kteří k výběru přistupovali opravdu zodpovědně. Knihu Dějiny města Litoměřice, prázdninovou permanentku na koupaliště a dárkovou psací soupravu Parker tak nezískali od starosty Ladislava Chlupáče a člena správní rady Nadačního fondu Kalich Pavla Kejře pouze žáci a studenti, kteří dosahují výborného studijního výsledku, vyhrávají vědomostní olympiády, jsou výbornými sportovci, hráči na hudební nástroje, ale i ti, jež nezištně pomáhají spolužákům, škole při organizaci řady akcí nebo pracují jako dobrovolníci v hospici, v zastupitelstvu mládeže či v zoologické zahradě. „Bylo opravdu potěšující vidět, kolik takových dětí v našich školách máme,“ neskrýval radost starosta Chlupáč.
Slavnostní večer zpestřilo vystoupení talentovaných žáků základní umělecké školy, jejíž ředitelka Dominika Valešková poděkovala městu i NF Kalich za myšlenku vyzdvihnout v závěru školního roku celoroční úsilí dětí takto pěkným způsobem. Člen správní rady Kalichu a zároveň radní města Pavel Kejř zase ocenil v sále přítomné rodiče za to, jak nadané děti vychovali, pedagogům a ředitelům škol následně poděkoval za způsob, jakým jejich talent rozvíjejí.
„Znalost však není to samé co moudrost, proto mi dovolte popřát vám i celé naší společnosti, aby z vás vyrostli nejen znalí a vzdělaní, ale i moudří lidé,“ zakončila slavnostní večer v hradu, po němž následovalo pohoštění, jeho moderátorka Eva Břeňová.
Ocenění žáci a studenti:
• ZŠ Ladova: Tereza Červínová (5. třída), Marek Bukvaj (9. třída) a Jan Svoboda (9. třída)
• ZŠ Lingua Universal: Ninjin Altantamir (8. třída), Štěpánka Váchová (9. třída)
• ZŠ Havlíčkova: Denisa Krebsová (9. třída), Michaela Vozihnojová (6. třída) a Lukáš Plos (6. třída)
• ZŠ Masarykova: Bohdana Cabalková (9. třída), Adéla Jirásková (9. třída)
• ZŠ U Stadionu: Regina Müllerová (9. třída) a Michal Žáček (8. třída)
• ZŠ Na Valech: Jakub Jílek (3. třída) a Kateřina Hauptvogelová (9. třída)
• ZŠ Boženy Němcové: Veronika Hofmanová (9. třída) a Gabriela Tůmová (9. třída)
• ZUŠ: Tomáš Cibulka, Jaroslav Cibulka, Petr Boček, Jana Čepeláková (všichni hráči saxofonového kvarteta), Ludmila Landová, Nikol Loskotová, Marie Puldová (violoncellistky), Tomáš Loskot (hráč na elektrickou kytaru) a Táňa Terberová (zpěvačka)

 

Společné foto všech oceněných žáků a studentů, kterým dárky na podiu předal starosta města Ladislav Chlupáč a člen správní rady Nadačního fondu Kalich Pavel Kejř.  

ocenvp

Mezi oceněnými žáky byly i Bohdana Cabalková a Adéla Jirásková, žákyně Masaarykovy základní školy.

ocen1vp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saxofonové kvarteto předvedlo v rámci doprovodného kulturního programu své umění, které dosahuje pod vedením učitele Jaroslava Vavrouška. 

ocen2vp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Táňa Terberová zazpívala v hradu písničku, se kterou letos skončila třetí v celorepublikové soutěži mladých pěveckých talentů Little star, organizované Městskými kulturními zařízeními Litoměřice. 

ocen3vp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Violoncellistky ZUŠ  ve složení Ludmila Landová, Marie Puldová a Nikol Loskotová pod vedení učitelky Jany Šillerové (druhá zprava), které letos vystupovaly s Českou filharmonií v pražském Rudolfinu. 

ocen4vp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu