Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

bývalá ubytovna

V bývalé želetické ubytovně rostou příčky nových bytů

Stavebně zcela zásadní rekonstrukce bývalé ubytovny v Želeticích na takzvané prostupné bydlení je v plném proudu. V září loňského roku zahájený projekt spočívající ve výstavbě nových bytů má být ukončen letos na podzim.

V současné době jsou hotové bourací práce a je založeno hlavní zdivo. Nyní se provádějí vyzdívky a následovat budou práce na sítích a střeše. Náklady na projekt azylového bydlení v přízemí budovy a na projekt sociálního bydlení v prvním patře budou z větší části kryty z dotací, avšak každý z jiné výzvy a s jinými podmínkami čerpání. Realizaci bytů ve druhém patře uhradí město ze svého.

Projekt je předběžně vyčíslený na přibližně 54 milionů korun. Náklady na azylové bydlení jsou odhadnuté zhruba na 19 milionů korun, z toho přes 16 milionů pokryje dotace. Také náklady na projekt sociálního bydlení budou z větší části hrazeny z dotace. Celkem má vyjít na zhruba 18 milionů, dotace v tomto případě činí 16 milionů. Realizace standardních bytů s tržním nájemným vyjde přibližně na 17 milionů korun.

Ačkoli Litoměřice patří mezi města s nejrozvinutější sítí sociálních služeb, takzvané prostupné bydlení tu chybí. Jeho prostřednictvím chce město lidem ohroženým bytovou nouzí poskytnout bydlení a zároveň pomoci postavit se „na vlastní nohy“. V budově proto bude přítomný sociální pracovník, který lidem v nouzi pomůže řešit jejich problémy a postupně si najít i vlastní bydlení.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu