Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Uživatelé skateparku spolupracují s městem na rekonstrukci

skateparkmpUživatelé litoměřického skateparku navázali spolupráci s městem a aktuálně jednají o nové podobě tohoto areálu pod Tyršovým mostem. V první řadě se jedná o rozšíření sportoviště na místě, kde se nachází travnatá plocha. Tuto část sportovního areálu nahradí asfalt a další sportovní prvky, které ve stávajícím skateparku chybí. Součástí rekonstrukce bude i dodání nových, pevnějších desek podél překážek a i částečná výměna stávajícího povrchu.

Zároveň je skate a bmx komunita připravena zvýšit dohled nad sportovištěm, do jehož obnovy investovalo město letos na jaře zhruba 150 tisíc korun. Součástí této rekonstrukce byla kompletní výměna dvou rezavých ramp, odstranění rzi na ostatních překážkách a nátěr všech překážek v celém areálu.

V té souvislosti však zástupci radnice kritizovali díry v deskách a nepořádek, který se zde objevil po rekonstrukci. Nakonec se ovšem ukázalo, že šlo o nedorozumění a díry v deskách zde byly již dříve. „Zvýšíme zde dozor a pokusíme se ohlídat, aby různé partičky, které sem nepřicházejí sportovat, nekazily dobré jméno uživatelů skateparku,“ slibuje Šárka Hlaváčková, jednatelka mladých lidí, kteří areál pravidelně užívají a usilují o jeho rozvoj a propagaci. „V nejbližší době chystáme grafické návrhy piktogramů, které budou nenásilnou a zábavnou formou nutit návštěvníky k udržování pořádku,“ uvedla Šárka Hlaváčková.

Obliba litoměřického skateparku se postupně zvyšuje. Užívají ho pravidelně zhruba dvě desítky milovníků skatu, ale mnohem více jezdců na bmx kolech, tzv. bikerů, ale i in-line bruslařů a lidí na koloběžkách. Díry, které byly terčem kritiky zástupců města, pak vznikly běžným užíváním areálu bikery, kteří jezdí i po stěnách, jež však k tomu nebyly přizpůsobeny.

„Věřím, že uživatelé sportoviště by si nikdy skatepark záměrně neničili. Kluci si tam pravidelně zametají a uklízí. Jenže nikdy nejde stoprocentně uhlídat ostatní návštěvníky areálu,“ dodává mladá žena. Letos již potřetí s komunitou NA SCÉNU organizují benefiční akci na podporu skateparku „Save-skate III.“ (Zachraňme skatepark). Festival se uskuteční v sobotu 8. července od 13:00 až do pozdních večerních hodin. Touto dobou bude mít skatepark, po několika letech, částečně jinou podobu. Letos se návštěvníci na benefici můžou těšit na skate a bmx závody s bohatým hudebním programem jako kapely The Oxx, nebo ASAP Jarda. Vstup je dobrovolný a příspěvek putuje do fondu skateparku


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-17 hod.
Ne: 9 – 17 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu