Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Úředníci najeli během léta na kole téměř 7,5 tisíce kilometru

urednikmpÚředníci společnými silami objeli na kole Českou republiku více než třikrát dokola. Takovou vzdálenost totiž společnými silami najelo celkem 10 zaměstnanců Městského úřadu v Litoměřicích, kteří se zapojili do soutěže „Úředník na kole“. Celkem 7418 kilometrů najeli za období od června do konce srpna. Podpořili tak zdravější a ekologičtější způsob dopravy. Dnes se zúčastnění cyklisté dočkali slavnostního předávání cen.

 

Soutěž se letos konala už potřetí. Absolutní vítězkou se s počtem najetých 2056 kilometrů stala Monika Čapková, loňská stříbrná závodnice. Jak sama uvádí, kolo je její život. „Kilometry jsem nasbírala převážně ve svém volném čase v rámci tréninku po Českém středohoří. Nejraději jezdím na Dlouhém vrchu,“ prozradila Monika Čapková a dodala, že již nyní se připravuje na akci konanou v rámci Evropského týdne mobility – MTB tour České středohoří. Kromě ní přesáhla hranici dvou tisíc kilometrů už jen Šárka Pěkná. Ostatní účastníci se pohybovali v rozmezí od 104 do 906 najetých kilometrů. „Pro přepravu do zaměstnání kombinuji kolo a vlak, navíc jezdím na kole i během víkendů,“ podělil se o svou taktiku například Jan Jaroš s 906 najetými kilometry.

Ocenění v podobě dárkových poukazů a doplňků na kolo převzali účastníci v obřadní síni litoměřické radnice z rukou starosty města Ladislava Chlupáče, tajemníka městského úřadu Milana Čigáše a koordinátorky Zdravého města Litoměřice, která měla akci na starosti, Ireny Vodičkové. Ta zároveň přislíbila pokračování soutěže, možná s upravenými pravidly, i v příštím roce.

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu