NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Úřad na ochranu hospodářské soutěže zasáhl do koncesního řízení

nemocnice01Rozhodnutím Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚHOS) ze dne 6. srpna 2018, doručeném nemocnici v tomto týdnu, bylo zrušeno koncesní řízení na nového provozovatele litoměřické nemocnice. Nemocnice je připravena proti tomuto nepravomocnému rozhodnutí podat opravný prostředek, který má odkladný účinek.

O dalším průběhu bude nyní, na základě stanoviska rozkladové komise, rozhodovat předseda ÚHOS.

Nemocnice Litoměřice toto rozhodnutí obdržela prostřednictvím svého smluvního zástupce, administrátora zakázky. Předseda představenstva litoměřické nemocnice Radek Lončák k věci uvedl: „Koncesní řízení bohužel od počátku čelilo silnému tlaku různých subjektů, které se snažily narušit jeho průběh,“ a dále dodal, že důvodem uvedeného rozhodnutí je odlišný výklad průběhu délky zadávací lhůty kvalifikační fáze koncesního řízení, kdy ÚHOS vyhodnotil poskytnutí vysvětlujících informací na dotazy zájemců o účast v koncesním řízení jako změnu zadávací dokumentace, která je následně podmíněna prodloužením lhůty pro podání nabídek k účasti. Nemocnice neměla důvod zpochybňovat názor administrátora a právní kanceláře na ponechání původní lhůty.

Administrátor koncesního řízení, pověřená advokátní kancelář i nemocnice s názorem ÚHOS nesouhlasí a hodlají se bránit. „Právníci proto již připravují podklady k podání opravného prostředku předsedovi ÚOHS,“ zdůraznil Radek Lončák s tím, že účastníci koncesního řízení byli 17. srpna o této skutečnosti již informováni.

Jednání se zájemci o pacht budou prozatím pozastavena a zaměstnanci nemocnice, veřejnost i účastníci koncesního řízení budou průběžně informováni.

 

Tiskovou informaci připravila: Naděžda Křečková, oddělení marketingu, vnitřního auditu a kvality


 

Turistické Informační centrum

Otevírací doba

Po-Pá: 9:00-17:00 hod.
So: 9:00-12:00 hod.

Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111


© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu