Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Elektronická občanka

Úřad je připraven na používání elektronických dokladů

Městský úřad Litoměřice je připraven splnit od 1. července povinnost obcí s rozšířenou působností ohledně používání elektronických dokladů.

Pracovníci odboru ICT vybavili kanceláře radnice všemi potřebnými přístupy a nastaveními. Celkem 127 zaměstnanců tak bude moci začít ověřovat totožnost klientů novou moderní formou.

Služba v mobilních telefonech funguje prostřednictvím aplikace eDoklady. Do ní si uložíte všechny údaje z občanského průkazu. „Na úřadu je možnost ověření dvěma způsoby. Občan dorazí s mobilním telefonem s aplikací eDoklad a po vyzvání úředníkem v aplikaci oskenuje předložený QR kód. Následně povolí sdílení údajů, čímž se úředníkovi zobrazí údaje v aplikaci, kde je zkontroluje. Tím je proces ukončen,“ vysvětluje Jiří Hubálek, vedoucí odboru ICT městského úřadu. „V druhém případě úředník využije pro ověření mobilní telefon. Občan spustí aplikaci a zvolí volbu „Prokázat se“. Poté se zobrazí QR kód, který si úředník načte a po nasdílení občanem získá požadované údaje,“ uvedl Jiří Hubálek.

V mobilní aplikaci eDoklady máte bezpečně uloženy všechny údaje z občanského průkazu. Ty můžete snadno kopírovat a přenášet do jiných aplikací například při vyplnění adresy v e-shopech nebo když potřebujete číslo svého dokladu při rezervaci letenek, při uzavírání smluv nebo zřizování různých služeb. Při vyplňování papírových formulářů pak nemusíte hledat občanský průkaz. Stačí otevřít aplikaci v mobilu a údaje opsat. Plastový občanský průkaz zůstává samozřejmě v platnosti a je možné ho při návštěvě úřadu nadále používat.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu