Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Indonésie výstava

Umělci z Indonésie vystavují v Knihovně K. H. Máchy

Berry Swandi, Kokok Suratmoko, Rony Marton, Soegeng Soejono, Riva Orista a Jhon Sany. To jsou jména umělců z Indonésie, kteří od středy 2. září vystavují svá díla v Knihovně K. H. Máchy v Litoměřicích.

Všichni v současné době žijí v České republice. S nápadem zorganizovat tuto akci přišla Helena Hošková, výtvarnice knihovny, která má manžela právě z Indonésie. „Název výstavy, Spektrum - prostor pro krásu, ukazuje na koncept týkající se různých uměleckých přístupů, které jsou zde prezentovány. Pokud jej jako analogii připodobníme k duze, uvidíme souvislou a zároveň pestrou paletu barev. Spektrum se stane horizontem krásy, rozmanitosti a hranic. Spektrum je tu prostorem nebo domovem pro krásu,“ popsala výstavu Helena Hošková.

Na výstavě se představují dvou i trojrozměrná umělecká díla, která vytvořily dvě generace indonéské diaspory v České republice. Participující umělci se zajímají o různé odnože umění, od grafiky, fotografie, malby, sochy-instalace až po objekty. „Nelze opomenout ani to, že si každý vybral pro svou tvorbu jiná témata. I proto se chce tato výstava stát prostorem pro kreativní vyjádření jejich vnímání spektra vlastního života. Umělecká díla na této výstavě vyprávějí příběh nebo vyjadřují pocity,“ dodala Helena Hošková.

Aktivitu litoměřické knihovny ocenila ve svém projevu na slavnostní vernisáži i velvyslankyně Indonésie v ČR Ibu Kenssy D. Ekaningsih, která zároveň přítomné pozvala na návštěvu své země. „Máme celkem 30 000 ostrovů. Až se k nám budete chystat, zvolte pobyt na několik let,“ pobavila návštěvníky velvyslankyně. „Zvedněte, prosím, ruku vy, kteří jste již byli v Indonésii,“ zeptala se poté Ibu Kenssy D. Ekaningsih. K jejímu překvapení zvedlo ze zhruba osmi desítek účastníků akce ruku téměř dvacet z nich.

Za město Litoměřice se venkovní vernisáže zúčastnil místostarosta Karel Krejza. „Jsem velmi rád, že se takováto výstava koná právě v naší knihovně a že umělci z Indonésie dostali touto cestou možnost prezentovat svou tvorbu,“ sdělil v projevu Karel Krejza.

Součástí slavnostního zahájení výstavy bylo i taneční vystoupení nebo ochutnávka specialit z Indonésie. Výstava potrvá v knihovní galerii ve druhém patře do 31. října.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu