Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Ukliďme již tuto sobotu Litoměřice společně

uklidmpTaké letos se Litoměřice připojí k celorepublikové akci „Ukliďme Česko“, která proběhne v sobotu 16. dubna. Organizace akce bude ale oproti minulým dvěma ročníkům odlišná. „V minulých letech jsme společně uklízeli pozemky města, kde jsme registrovali nepořádek ve formě skládky. Místa, kde by byla skládka vhodná pro úklid větší skupiny občanů, a to i s dětmi, jsme letos s pracovníky odboru životního prostředí nenašli. Proto volíme jiný druh zapojení veřejnosti,“ uvedla koordinátorka projektu Zdravé město Litoměřice Rita Vlčková.

V letošním roce cestu za výstavištěm Zahrada Čech uklidí turistický oddíl mládeže Litomíci. Nezisková organizace Naděje vyčistí se svými klienty okolí Penny marketu a levý břeh Ohře za Albertem, směrem na Terezín. Dobrovolníci z Charity se zaměří na prostor U Medulánky v Pokraticích, EKO tým Základní školy Na Valech odstraní nepořádek za vodárnou na Mostné hoře. Další skupina dobrovolníků zlikviduje skládku nacházející se při vjezdu na cyklostezku na Terezínskou kotlinu.

„Ostatní mohou akci podpořit tím, že uklidí okolí svého domu nebo místo, o kterém ví, že jsou tam poházené odpadky,“ vyzvala Rita Vlčková.

Ti, kteří akci podpoří, si mohou vyzvednout pytle a rukavice na městském úřadě (v Pekařské ulici, u Rity Vlčkové nebo Terezy Kalinové). Na adresu tereza.kalinova@litomerice.cz můžete též zaslat fotografii či krátké video, které zdokumentuje stav před úklidem a po něm. Vylosovaní získají fairtradovou či zdravou odměnu. Více informací naleznete na webu: zdravemesto.litomerice.cz.

„Předem děkujeme všem, kteří akci podpoří. Dokáží tak, že jim není lhostejné, jak jejich okolí vypadá a jsou ochotni pro něj něco udělat,“ vzkazuje Pavel Gryndler, vedoucí odboru životního prostředí.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu