Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Účastníci Cyklo-běhu za ČR bez drog se zastavili i v Litoměřicích

cykmpHned 37 procent patnácti až šestnáctiletých Čechů přiznalo zkušenost s konopnými látkami. Což je o 6 procent více než v Americe a dokonce o 11 procent více než na Slovensku. Uvádí to dva roky stará Evropská školní studie o zneužívání drog a alkoholu. Na alarmující skutečnost přijeli včera do Litoměřic upozornit účastníci 15. ročníku „Cyklo-běhu za Českou republiku bez drog“.

 

Na radnici je přijal místostarosta Karel Krejza, který poděkoval za potřebnou a společnosti prospěšnou osvětu. Společně se strážníkem městské policie Robertem Čelkem, který zároveň působí jako preventista, informovali organizátory o protidrogově zaměřených akcích pořádaných městem Litoměřice ve spolupráci s partnery. „Víme ale, že nestačí, a jsme připraveni spolupracovat na pořádání dalších, které odradí od užívání drogy byť jen jediného mladého člověka,“ konstatoval místostarosta Krejza směrem k účastníkům cyklo-běhu a podpisem připojil město ke společnému prohlášení.

Akci organizuje občanské hnutí „Řekni ne drogám – řekni ano životu“, které se v rámci cesty po republice zastavuje v řadě měst. „Kdo to nezažil, neuvěří. Má dcera ve 13 letech ochutnala marihuanu. O několik let později už jela v tvrdých drogách. Nikdy bych nevěřila, že se to může stát právě mému dítěti a bylo těžko si to přiznat. Po měsících beznaděje jsme našli až pomoc u těchto lidí, kterým nyní aktivně pomáhám,“ popsala na radnici svou životní zkušenost účastnice cyklo-běhu, paní Iveta. Příběh její dcery měl nakonec šťastný konec. Nebývá tomu však vždy. „Vzdělávání o drogách je jedinou šancí, která vede k jistému snížení jejich zneužívání ve společnosti,“ upozornil výkonný ředitel hnutí Lukáš Bechyně, který zároveň zástupcům města představil Hubbardův detoxikační program pro drogově závislé, který funguje výhradně bez použití náhražkových drog.

Cyklo-běh byl zahájen 12.6. v Orlové. Koná se u příležitosti Mezinárodního dne proti zneužívání drog, který připadá na 26. června. Celkem 1250 kilometrů dlouhá trasa letošního dvanáctidenního cyklo-běhu vede přes 38 měst. Tým 8 až 10 cyklistů – běžců, kteří žijí život bez drog, urazí tuto vzdálenost za 10 dní.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu