Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

U příležitosti Dne bez tabáku mladí lidé připomínali, že zdravé je nekouřit

tabakmpCelkem sedmnáct cedulek upozorňujících na zákaz prodeje alkoholu a tabákových výrobků osobám mladším 18 let včera rozdali provozovatelům obchodů, vinoték a restaurací členové litoměřického zastupitelstva mládeže. Učinili tak ve spolupráci se Zdravým městem Litoměřice 31. května u příležitosti Dne bez tabáku. Loni probíhaly kontroly provozoven mladými zastupiteli za asistence městské policie, přičemž za prodej cigaret mladistvým padlo i několik pokut. „Letos jsme přistoupili k pozitivní motivaci podnikatelů. Připravili jsme destičky, na kterých je kromě zdůraznění zákazu též prostor pro vyplnění měsíce a roku narození, do kterého je zákaz prodeje mladistvým zakázán,“ informovala koordinátorka projektu Rita Vlčková. Cedulka tak zjednodušuje kontrolu občanských průkazů. Umístěna má být v provozovně na viditelném místě, aby mladistvé již při příchodu od nákupu odradila. „Další zájemci si ji mohou vyzvednout v kanceláři Zdravého města Litoměřice v Pekařské ulici,“ upozornila Rita Vlčková.

To, že moderní je nekouřit, co cigareta dává a bere, vysvětluje Zdravé město Litoměřice prostřednictvím školních besed dlouhodobě. Díky iniciativě členky komise Zdravého města Litoměřice Aleny Kuldové mají litoměřičtí studenti možnost se při besedách setkávat s odborníky, jako jsou například Doc. MUDr. Eva Králíková z Univerzity Karlovy nebo primář MUDr. Karel Kubát z Městské nemocnice v Litoměřicích.

Začátkem roku byla též vyhodnocena soutěž o nejlepší protikuřácký videoklip. Všechny videoklipy jsou ke zhlédnutí a volnému stažení ve videogalerii na webu: zdravemesto.litomerice.cz.

 

Jako členky zastupitelstva mládeže obcházely včera provozovny i Marie Hervertová z gymnázia a Lucie Janatová z Masarykovy základní školy. Na snímku s provozovatelkou jedné z prodejen na Mírovém náměstí. 

tabak2vp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu