Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Zahrada Diakonie

U chráněného bydlení v Kamýcké ulici je nová zahrada

V parčík s okrasnou a bylinkovou zahradou se během posledních týdnů proměnil dříve nevyužívaný prostor u chráněného bydlení a dílen Diakonie v Kamýcké ulici. Zahrada, jejíž součástí je také zookoutek se slepičkami hedvábničkami, nyní bude sloužit pro společné komunitní i sousedské akce, ale také jako terapeutický program pro klienty Diakonie, kteří budou pomáhat s údržbou zeleně.

„Ačkoli se jedná jen o malý prostor, je pro nás zásadní. Jsem ráda, že se nám toto místo podařilo revitalizovat natolik, aby tu bylo dobře nejen nám, ale také litoměřické veřejnosti, když k nám zavítá,“ řekla ředitelka Diakonie Irena Opočenská při slavnostním otevření nové zahrady.

Diakonie má prostor v dlouhodobé zápůjčce od města Litoměřice, které vznik zahrady podpořilo. S úpravou pozemku pomáhali i pracovníci technických služeb. Výsledek revitalizace si proto na čtvrteční slavností otevření přišli prohlédnout také místostarostka Alena Rožcová, místostarosta Petr Panaš a vedoucí příslušných odborů. „Děkuji technickým službám, odboru územního rozvoje i celé Diakonii za odvedenou práci. Doufám, že budeme moci podpořit více takových projektů, které zlepšují život v našem městě,“ poděkovala Alena Rožcová.  

Kromě města, soukromých dárců a nadací na vznik zahrady přispěl také litoměřický Deutschklub, konverzační spolek vedený Hanou Pavlištovou.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu