Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Tyršův most má být opraven v termínu!

Rekonstrukce Tyršova mostu by měla být s ohledem na aktuální stav prací dokončena v termínu, tedy na konci letošního roku. Prohlásil to dnes odpoledne mistr stavby Petr Bezruč poté, co zde proběhl další inspekční den. Harmonogram byl kvůli složitosti bouracích prací posunut zhruba o týden. Což však nepředstavuje problém, neboť jiné práce byly zrealizovány v kratším termínu. „V tuto chvíli není důvod k obavám. Práce probíhají dle harmonogramu. Pokud bychom byli ve skluzu, budu první, kdo tento fakt oznámí,“ ujistil Petr Bezruč.

V těchto dnech je již celý most pokrytý vyrovnávací betonovou vrstvou. Na litoměřické straně byl včera osazen první mostní závěr a dělníci zahájili kosmetické úpravy betonu. Na želetické straně jsou dokončovány práce na obou inundačních mostech. „Počítáme, že 6. listopadu budou obě mostovky dokončeny, včetně mostních závěrů,“ nastínil průběh prací mistr stavby.

S ohledem na blížící se zimní počasí se chodci ptají na zachování průchodnosti mostu. V tuto chvíli je reálné, že alespoň jedna strana chodníku mostu by mohla být dokončena tak, abychom ji mohli začít využívat. „Nicméně pro jistotu zůstane provizorní lávka zachována a v případě nejnutnější potřeby bychom se domluvili s pracovníky Technických služeb města, aby zajišťovali její schůdnost a údržbu,“ uvedla dnes vedoucí Odboru územního rozvoje Městského úřadu v Litoměřicích Venuše Brunclíková.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu