Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Tyršův most byl otevřen

tyrsakmpŘidiči se dočkali. Po třináct měsíců trvající rekonstrukci byl o půlnoci ze soboty na neděli otevřen pro dopravu Tyršův most v Litoměřicích. Zároveň s tím skončila platnost výlukových řádů autobusové dopravy. Krajský úřad vydal rozhodnutí o předčasném užívání stavby Tyršova mostu, a to od soboty 30. dubna. O víkendu došlo ke změně dopravního značení.

„Na svou trasu přes most se vrací i šest regionálních linek Dopravy Ústeckého kraje, jedna linka Městské hromadné dopravy Litoměřice a také několik komerčních dálkových linek. Končí tak výlukové jízdní řády nejen na přímo dotčených linkách, ale díky provázanosti i na řadě dalších linek v okolí Litoměřic,“ upozornila tisková mluvčí Ústeckého kraje Lucie Dosedělová. Všechny jízdní řády jsou již v aktualizované podobě ke stažení v sekci jízdní řády na www.dopravauk.cz.

Stavba však zcela ještě není u konce. Její předčasné užívání je povolené od 1. května do doby vydání kolaudačního souhlasu, nejdéle však do 1. prosince letošního roku. O povolení předčasného užívání požádalo Ředitelství silnic a dálnic ČR jako investor stavby, protože všechny objekty mostu byly stavebně dokončeny. Chybí už jen provedení terénních úprav a uvedení pozemků dočasného záboru do původního stavu, což však nebrání užívání mostu motoristy.

Harmonogram prací souvisejících s opravou povrchů vozovek, po kterých vedla objízdná trasa, ještě není stanoven. „Pasportizace proběhne v nejbližší době. Počítáme však s tím, že v následujících dnech odstraníme jen lokální poruchy, hlavně výtluky, přičemž v období prázdnin přijdou na řadu větší úseky vozovek. Někde to bude třeba jen jeden jízdní pruh, jinde povrch po celé šířce vozovky,“ informovala Ing. Holá z Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Podle vedoucího odboru dopravy a silničního hospodářství městského úřadu Jana Jakuba by opravy drobných výtluk na vybraných úsecích měly probíhat v týdnu od 9. do 12. a od 16. do 20. května, a to za provozu, kdy dopravy bude v daném úseku svedena do jednoho jízdního pruhu.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu