Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Tvorba dopravní koncepce Litoměřic je aktuálním tématem

movecit mpKvalitní dokument o rozvoji dopravy v Litoměřicích do roku 2030 chce připravit a předložit občanům k diskusi město Litoměřice. Právě doprava je jedním z nejpalčivějších problémů Litoměřic.

 

Vedení města již nyní usiluje o vybudování parkovacího domu v bývalém železničním tunelu, prosazuje elektromobilitu, zpracovává novou koncepci MHD, chystá stavbu cyklověže u dolního vlakového nádraží, instaluje monitorovací síť znečištění ovzduší a realizuje řadu dalších dílčích kroků přímo souvisejících s udržitelnou dopravou.Pomyslným odrazovým můstkem pro přijetí zcela zásadních kroků, jako je například optimalizace dopravy v centru Litoměřic, se však stane „Plán udržitelné městské mobility“. „Zpracován bude na základě výsledků vzešlých z právě probíhajícího měření dopravy a šetření dopravního chování zdejších obyvatel, analýz a expertních posudků a po zvážení doporučení odborníků. Důležitý hlas bude mít veřejnost, pro kterou připravujeme několik veřejných diskuzí,“ konstatoval místostarosta Litoměřic Karel Krejza. Jeho slova zazněla před několika dny v konferenčním sále hradu, kde se uskutečnilo celodenní jednání na téma dopravy, a to za účasti vedení města, zástupců odborů městského úřadu, projektových partnerů a odborníků.

V průběhu diskuzního jednání došlo i k představení 3 projektů: e-FEKTA, MOVECIT a MobiLitA21, významnou měrou podpořených Evropskou unií.

V rámci e-FEKTY je již nyní zpracováván průzkum dopravního chování a chystán plán udržitelné městské mobility, stejně jako dopravní model. Jedním z výstupů projektu bude i koncepce rozvoje elektromobility pro Litoměřice. Partnerem města je v tomto případě Centrum dopravního výzkumu, v.v.i. Hlavním výstupem programu MOVECIT, realizovaném ve spolupráci s Nadací Partnerství do konce roku 2019, budou průzkumy dopravního chování mezi zaměstnanci městského úřadu a městské nemocnice, dále institucionální plány udržitelné mobility a pilotní opatření, jako nákup elektrokol, cykloboxů, stojanů na kola a zázemí pro cyklisty. Náplní projektu MOBILITA21 se zase stanou osvětové kampaně a aktivity, vzdělávací akce pro školy, kulaté stoly určené veřejnosti, nové webové stránky věnované dopravě. Z projektu vzejde i rozptylová studie vyhodnocující znečištění z dopravy.

Město Litoměřice se nachází ve fázi sběru dat potřebných k rozhodování. Znát potřebuje i názory veřejnosti. Pořádá proto 21. listopadu v 17 hodin v Hradu Litoměřice veřejnou diskuzi s odborníky o hlavních dopravních problémech, výzvách a možnostech dalšího rozvoje dopravy Litoměřicích. Veřejnost na tomto fóru zároveň získá i informace o dopravních projektech, které na téma dopravy město řadu měsíců připravuje.

eusn cz

 

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu