Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Tržnici Zahrady Čech v sobotu navštívilo 11 tisíc lidí

zahrada3mpBrány litoměřického výstaviště se otevřely poprvé v letošním roce. Návštěvnost Tržnice Zahrady Čech, která proběhla ve dnech 8. až 12. dubna, splnila očekávání. Sice nebyla překročena loňská hranice 34 tisíc návštěvníků, ale číslo loňské návštěvnosti bylo udrženo, což je s ohledem na uzavření Tyršova mostu a s ním související dopravní komplikace pozitivní informace.

Sobotní den navštívilo výstaviště téměř 11 tisíc lidí. Stále tedy můžeme tvrdit, že jarní Tržnice Zahrady Čech patří mezi nejvyhledávanější prodejní veletržní události roku.

Akce se zúčastnilo mnoho renomovaných firem nejrůznějších oborů. Tradičně nosnou částí akce se staly firmy z oboru zahradnictví. Vystavovatelé/prodejci zabrali plochu ve venkovní části areálu o rozměru více než 2 100m2 a počet vystavovatelů přesáhl číslo 210. Na vnitřní ploše o rozměru 1 300m2 se prezentovalo 110 vystavovatelů/prodejců.

Nejpříjemnějším aspektem celého veletrhu byl nárůst v počtu vystavovatelů, kteří svým oborem korespondovali s tématem výstavy. Návštěvník tu našel řadu nových zahradnictví, prodejců zahradního nábytku či zahradního nářadí.

Nechybělo ani slavnostní zahájení výstavnické sezóny v Litoměřicích, kterého se zúčastnili organizátoři výstavy a představitelé města.

Tržnice Zahrady Čech měla úspěšný průběh. Spokojenost ze strany vystavovatelů i návštěvníků byla zřejmá. Letošní ročník byl specifický tím, že byly tematicky rozčleněny jednotlivé pavilony a venkovní sektory. Pavilony A, B, C, G a H byly rozděleny do sekce rostlinného materiálu, řemeslného pavilonu, pavilonu časopisu Zahrádkář či potravinového pavilonu. Pavilon A byl letos specifický tím, že tam návštěvníci našli nový Info stánek Zahrady Čech. V pavilonu S našli návštěvníci vše, co se týká domu, zahrady nebo bytových doplňků. Pavilon T pak byl opět předělán na malou minizoo – Český svaz Chovatelů rozšířil pro letošní rok expozici drobného zvířectva, kterou obdivovali nejen děti, ale hlavně milovníci králíků a dalších malých chovných zvířat. Poslední pavilon K byl zaměřen na doplňkový prodej.

V nabízeném sortimentu nechyběly tradiční produkty, jako sadba, osivo, okrasné dřeviny, ovocné stromky, hnojiva, postřiky, zahrádkářské potřeby i zahradní mechanizace. Paleta nabídky byla dostatečná pro zahrádkáře, chalupáře, sadaře i milovníky přírody.

(TZ připravil Michaela Mokrá, vedoucí obchodu Zahrady Čech)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu