Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Zahr

Tržnice Zahrady Čech hostila tři stovky vystavovatelů

Na tři sta českých i zahraničních firem, výrobců a vystavovatelů z oblasti zahradnictví, stavitelství a bydlení se po dvouleté odmlce předvedlo v plné síle návštěvníkům výstaviště Zahrady Čech v Litoměřicích. Letošní již 34. ročník výstavy TRŽNICE ZAHRADY ČECH, který se konal od 6. do 10. dubna, se nesl v duchu Velikonoc.

Nejpoptávanějším sortimentem výstavy byly tradičně květiny, ovocné a okrasné stromy, sadba, osivo a cibuloviny. Nechyběly také zahrádkářské potřeby, zahradní nábytek, zahradní mechanizace a hnojiva. Návštěvníkům se líbily také doplňky do interiéru, nábytek a stavební materiál. Vedle tradičního zboží pro dům a zahradu nechyběl také doplňkový prodej velikonočních dekorací.

Výstavu jarní TRŽNICE provázel bohatý doprovodný program. Velmi oblíbená byla expozice v pavilonu A, která byla plná jara. Líbily se zejména ukázky tradičního pletení pomlázek a zdobení kraslic jak tradiční technikou – voskem, tak i moderními technikami.

Výstava byla obohacena o zajímavý kulturní program, který probíhal na hlavním pódiu. Vystoupila Kateřina Brožová, dětské pěvecké sbory nebo Monika Sommerová a Štěpán Piller. O hudební program se v jednotlivých dnech postarala kapela Staročeští heligonkáři, Regius Band nebo skupina Relax. Obrovskému ohlasu se těšila kapela Karel Gott Revival.

Organizátoři se snažili návštěvníkům dopravu na výstaviště zpříjemnit. Těm, co přijeli do Litoměřic vlakem či autobusem, zajistili kyvadlovou dopravu. Ta vozila návštěvníky z dolního i horního nádraží.

 „Jsme šťastní, že Tržnice Zahrady Čech je po dvouleté pauze zpět. Podařilo se nám připravit jarní Tržnici v tradičním duchu a téměř totožně, jak byli návštěvníci v předchozích letech zvyklí. Navíc jsme ale návštěvníkům představili i řadu novinek a každý si tak mohl přijít na své,“ řekla Michaela Mokrá, ředitelka MKZ Litoměřice. A dodává: „Dostali jsme se na 60 % návštěvnost oproti roku 2019. Na letošní pokles návštěvnosti může mít vliv nejen nepřízeň počasí, ale troufnu si říct, že celkově měla výstava zvláštní atmosféru. Dopad na ní má nejen doba covidová, ale i doba, která se zaobírá válečnou situací.“

„Na závěr bychom chtěli poděkovat všem vystavovatelům a prodejcům, kteří to s námi vydrželi až do konce. Chtěli bychom poděkovat všem návštěvníkům, které ani pravé aprílové počasí neodradilo,“ shrnula Michaela Mokrá, ředitelka Městských kulturních zařízení v Litoměřicích. A zatímco jedna z hlavních výstav Zahrady Čech je u konce, již nyní Městská kulturní zařízení v Litoměřicích intenzivně pracují na přípravách dalších akcí.

Text: Daniela Kekrtová, Foto: Karel Pech


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu