Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Tržnice otevřela brány výstaviště, které zkrášlila tryskající fontána

zahrmpSlunečné počasí dnes přilákalo stovky návštěvníků na litoměřické výstaviště. Nechyběli mezi nimi ani hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč. Tradiční jarní prodejní Tržnice Zahrady Čech, letos v propojení s výstavou Bydlení, totiž právě dnes odstartovala letošní výstavní sezonu. Akce potrvá do neděle 10. dubna a otevřeno je denně od 9 do 17 hodin.

„Tržnice nabízí vyhledávaný sortiment pro všechny zahrádkáře, kutily či chalupáře. Pevně věříme, že si akce udrží stoupající tendenci v nárůstu návštěvnosti a počtu vystavovatelů,“ doufá vedoucí obchodu Zahrady Čech Michaela Mokrá.

I letos je celá akce rozdělena do tematických sekcí. „S ohledem na tento fakt jsme rozšířili nabídku Tržnice tím, že jsme ji spojili s výstavou Bydlení na Zahradě Čech. Cílem je návštěvníkům nabídnout nejen rostlinný materiál a vše, co souvisí se zahradou, ale také sortiment, který je tematicky nejblíže - tedy vybavení domácností,“ dodala Michaela Mokrá. Novinkou letošní první akce na výstavišti je rozšíření chovatelské sekce. Pavilon G byl přeměněn na expozici exotického ptactva.

Pátek, sobotu i neděli pak zpestří doprovodný kulturní program, jehož součástí budou soutěže o hodnotné ceny.

Návštěvníci areálu nepochybně zaznamenají i stavební úpravy, jejichž prostřednictvím vedení výstaviště postupnými kroky mění tvář areálu. „Poslední významnou změnou je zprovoznění fontány a úprava jejího okolí. Tato investice si vyžádala více než čtyři miliony korun,“ informoval dnes jednatel výstaviště Petr Skřivánek. Úpravy spočívaly ve vybudování nového přístupového schodiště, položení dlažby, změně technologie fontány, která v posledních letech nebyla v provozu, odvodnění prostoru apod.

zahrvp

zahr3vp

zahr4vp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu