Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Tričko s motivem oslav Litoměřic má úspěch i na Srí Lance

srilan2mpTrička litoměřických oslav 800. výročí založení města doputovala až na dalekou Srí Lanku. Slečna Sahodha a její sestra Sithmi ho dostaly jako dárek od obyvatelky Litoměřic. Město a okolní krajinu, které jsou v motivu oslav na tričku vyobrazeny, si Sahodha (na fotografii vpravo) přijede v blízké době prohlédnout na vlastní oči.

„Trička jsem zaslala jako dárek a zároveň vzpomínku na naše setkání,“ sděluje Kateřina Černá, která se s osmičlennou rodinou seznámila během měsíční dovolené na tropickém ostrově. Trička s hravými ilustracemi spjatými s historií a polohou města se podle Litoměřičanky slečnám velmi líbila.

Šestnáctiletá Sahodha umí jako jediná z chudé rodiny anglicky. Kateřina Černá jim se svou rodinou darovala přebytek jídla, což bylo podnětem k bližšímu poznávání. „S úžasem jsme se seznamovali s kulturou exotické země,“ vypráví Kateřina. Aby mohly spřátelené rodiny zůstat v kontaktu, zakoupila dívce chytrý telefon s připojením na internet. „Pokud vše dobře dopadne, měla by Sahodha přijet koncem března na návštěvu do Čech,“ dodává Kateřina.

V souvislosti s upomínkovými předměty vydanými v rámci oslav 800. výročí vyhlásilo město Litoměřice soutěž. V průběhu celého roku lze na facebookové stránky „Litoměřice srdcem“ a „Město Litoměřice“, na e-mailovou adresu info@litomerice.cz či osobně na informační centrum na Mírovém náměstí dodat fotografie, na kterých cestujete s upomínkovými předměty vydaných u příležitost oslav 800. výročí. „Na konci roku vyhodnotíme nejzajímavější fotky a autory oceníme pěkným dárkem,“ uvedla vedoucí odboru komunikace, marketingu a cestovního ruchu městského úřadu Eva Břeňová. Jaké fotografie a z jakých koutů světa již dorazily, můžete sledovat ve fotogalerii na facebookových stránkách „Litoměřice Srdcem“.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu