Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Třetí Litoměřické svátky hudby jsou tady

Už tento pátek a sobotu začnou psát třetí kapitolu své historie Litoměřické svátky hudby. Realizační tým občanského sdružení Musica et Education zahájil poslední důležitou fázi příprav. Bude program obou koncertních večerů probíhat tak, jak byl už dříve avizován?

„Ano, program obou večerů je již pevně dohodnut, pouze na závěr toho prvního v pátek 4.září chystáme v programu navíc malé překvapení. Jinak platí, že první večer přivede na pódium skvělé houslisty – virtuosa Václava Hudečka a jednoho z nejlepších mladých houslistů Jana Mráčka. Mistr a jeho žák zahrají Vivaldiho Koncert pro dvoje housle, violoncello a orchestr g moll L´Estro armonico, Jan Mráček poté předvede Mozartův Koncert pro housle a orchestr G dur a vrcholem koncertního večera bude Dvořákův Koncert pro housle a orchestr op. 53 v podání Václava Hudečka.

Následující sobotní koncert bude patřit opernímu zpěvu. Litoměřickému publiku se představí pěvecké hvězdy známé z naší i světové operní scény - Štefan Kocán a Anda-Louise Bogza. Slovenského basistu, který je stálým členem newyorkské Metropolitní opery, uslyšíme mj. v áriích Leporella z Mozartova Dona Giovanniho, Vodníka z Dvořákovy Rusalky nebo Kecala ze Smetanovy Prodané nevěsty, sopranistku rumunského původu A.L. Bogzu pak mj. v árii z Pucciniho Toscy či z Verdiho Trubadúra. V podání těchto pěvců uslyší diváci také společná dueta, mj. árii Síla osudu ze zmíněné Verdiho opery. Výkony sólistů podpoří při obou večerech Plzeňská filharmonie, kterou řada diváků zná již z loňského ročníku. Dirigovat ji bude zkušený Tomáš Brauner, “ říká Alena Kuldová.

Přípravy finišují i v zákulisí festivalu, dodává předseda sdružení Zdeněk Kulda. Týká se to např. úklidu kostela a jeho okolí, montáže pódia, ozvučení a osvětlení interiéru, pořadatelské služby, zázemí pro umělce včetně jejich ubytování, květinové výzdoby, rozmístění židlí, atd.

„Generální zkouška je naplánována na 16.hodinu. teprve pak můžeme říci, že je vše připraveno a třetí Litoměřické svátky hudby mohou začít,“ vypočítává Zdeněk Kulda.

Nad třetím ročníkem Litoměřických svátků hudby, který podpořila řada sponzorů i Ústecký kraj, převzal záštitu ministr kultury Daniel Herman. Hlavním partnerem festivalu je poprvé Město Litoměřice, které akci řadí k vrcholům Litoměřického kulturního léta. 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-17 hod.
Ne: 9 – 17 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu